redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Uroda

Co charakteryzuje dobrego fryzjera? Dowiedz się więcej!

Co charakteryzuje dobrego fryzjera? Dowiedz się więcej!

Dobry fryzjer to nie tylko sprawne dłonie i wiedza na temat najnowszych trendów. To dużo, dużo więcej. Każdy specjalista w swojej branży musi charakteryzować się wieloma cechami, które tworzą z niego prawdziwego mistrza. Jak to jest z fryzjerami?

Umiejętność słuchania

Każdy, kto chociaż raz natknął się na nieodpowiedniego fryzjera, doskonale wie, że najczęściej są to osoby, które nie potrafią wsłuchać się w potrzeby swoich klientów. Mówię jedno, a otrzymuję coś zupełnie innego. To prawdziwa zmora, która sprawia, że fryzjer – nawet najbardziej utalentowany – może zbierać naprawdę negatywne opinie. Szkoda, bo przecież słuchanie to podstawowa umiejętność pracy z klientem. Jeśli szukasz fryzjera, który Cię wysłucha, możesz znaleźć go za pomocą aplikacji Jean Louis David, którą pobierzesz z tej strony: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Dobry fryzjer czasem powie „nie”

Powiedzmy sobie szczerze – nie zawsze wiemy, co jest dla nas dobre. Widzimy piękną fryzurę w kolorowym piśmie albo na portalu i myślimy „Wow, muszę to mieć na głowie!”. Jednak piękno tej stylizacji zależy nie tylko od włosów i ich ścięcia, ale przede wszystkim od twarzy i kształtu głowy. Nie wyglądamy tak samo, więc i nie możemy założyć, że fryzura na głowie jednej osoby będzie wyglądać dobrze na innej. I to musi wiedzieć dobry fryzjer. Musi też umieć powiedzieć klientce czy klientowi sakramentalne „nie”. Bo wie, że to nie będzie pasować. Proste, a jednak tak rzadko spotykane.

Dobry fryzjer to także dobre produkty

Ten punkt nie zależy już od umiejętności samego fryzjera, a jednak wiele mówi o jego pracy i stosunku do swojego klienta. Jeśli widzisz, że specjalista życzy sobie niemałe pieniądze za swoje usługi, a korzysta z produktów, które Ty kupujesz w zwykłej drogerii, radzimy znaleźć kogoś innego. Są profesjonalne kosmetyki, z których trzeba umieć korzystać. Jednak dobry fryzjer wytłumaczy Ci, jak to robić i doradzi, co będzie najlepsze dla Twoich włosów. W aplikacji mobilnej Jean Louis David, którą znajdziesz tutaj – https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394 – możesz kupić profesjonalne produkty, z których korzysta Twój ulubiony fryzjer.

Dobry fryzjer to wiele cech składających się na całość tak idealną, że niejeden klient czy klientka jest w stanie przejechać wiele kilometrów, by usiąść przed nim na fotelu. Jeśli znajdziesz takiego specjalistę, nigdy go nie zostawiaj.

Udostępnij