redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Czy tanie znaczy gorsze? I tak i nie! Czyli poradnik na temat robienia zakupów

Czy tanie znaczy gorsze? I tak i nie! Czyli poradnik na temat robienia zakupów

Robienie zakupów może być jakąś formą przyjemności, przynajmniej do czasu, aż przychodzi nam zapłacić rachunek. Nie ma się co oszukiwać, nie każdy ma talent do robienia zakupów i są osoby, które przepłacają, ale są też takie, które kupują niekoniecznie to, co jest im potrzebne. Oczywiście nie można zapominać o jeszcze jednej grupie, czyli osób oszczędzających, choć niekoniecznie na tym, na czym trzeba. Jeżeli i Wy należycie do jakiejś z grup, to czas przeczytać nasz poradnik na temat robienia zakupów. Czy tanie znaczy gorsze?

Na tym nie oszczędzają

Są rzeczy, na których oszczędzać nie można, choć często człowiek ma na to ochotę. Jedną z nich jest jedzenie. Otóż oszczędzanie na jakości jedzenia jest delikatnie to ujmując głupotą. Oczywiście dobra jakość jedzenia wpływa nie tylko na smak, ale też walory odżywcze, stąd też należy kupować produkty z pewnego źródła. Jeżeli wybieracie mięso to nie z supermarketu, lecz ekologiczne od lokalnego dostawcy. A jeżeli wybieracie owoce, to także organiczne. Przykłady można mnożyć. Jeżeli jajka to tylko od kur z wolnego wybiegu, a jeżeli mleko, to niekoniecznie krowie, lecz roślinne. Pamiętajcie, że lepiej jest zapłacić więcej i rzeczywiście zyskać dobrej jakości produkt. Do tego przypominamy, że nie ilość ma znaczenie, lecz jakość. Stąd też trzeba wybierać mniejsze ilości, a dokładnie taką ilość jaką jest się w stanie zjeść.

Jakość ma znaczenie

Oczywiście na jakość wpływa wiele czynników i jakość może odnosić się do wielu przedmiotów. Skoro już wiecie, że na jedzeniu oszczędzać nie można, to powinniście też wiedzieć, że n ie można oszczędzać na jakości, ale rozumianej w tym przypadku przez pryzmat parametrów technicznych. Ta zasada odnosi się choćby do sprzętów RTV czy AGD. jeżeli kupujecie lodówkę, czy nawet telewizor, to lepiej zapłacić więcej, lecz wybrać sprzęty, które mają zdecydowanie lepsze podzespoły, a przy tym są jeszcze bardziej wydajne i pobierają mniejszą ilość energii elektrycznej. Suma summarum, choć zapłacicie więcej, to jednak taki sprzęt posłuży przez wiele lat. Choć wydaje się to proste, to pojawia się jeszcze jeden problem, czyli windowania cen. Zasadniczo nie każdy zna się na podzespołach, a nazwa firmy nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość, bo nadal wielu producentów stosuje nieuczciwe praktyki. Czy tak powinno być? Jasne, że nie, ale nadal tak bywa. Stąd nigdy nie kupujcie sprzętów pod wpływem impulsu, bo potem możecie żałować. Lepiej dwa razy przemyśleć decyzję i mieć pewność, że dokonaliście dobrego wyboru.

Polskie znaczy dobre

Polscy producenci cieszą się renomą, wszak polskie znaczy dobre. Ale nadal nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, bo niestety polskie marki nie często są dobrze reklamowane. Pomyślcie tylko o rowerach – jakie wybrać? Otóż dobry rower to taki, który ma dobre podzespoły, ale też jest stylowy i fajnie jeżeli nie kosztuje wiele. Czy taki można znaleźć? Jasne, że tak. Otóż polecamy rowery Romet. Czy wiecie, że Romet to polska firma? Już od wielu lat jest ona synonimem jakości. I co ciekawe nadal można zobaczyć rowery Romet, które są w pełni sprawne, a pochodzą z lat 70-tych. Zatem nie wszystko co tanie, musi być złe czy słabe jakości i rowery Romet to udowadniają. Ale czy z samochodami jest tak samo? Cóż z tym bywa różnie – dlatego też zawsze lepiej posprawdzać podzespoły, a jeżeli nie macie o tym pojęcia, to od czego jest wyszukiwarka? Jednak nie ma się co oszukiwać, np. Volvo zawsze będzie lepsze niż Fiat.

Zemsta fryzjera

Już wiecie, że tanie rowery Romet są dobrym wyborem. Wiecie też, że czasami za jakość trzeba zapłacić. Warto również wiedzieć, że ta zasada ma także odniesienie do usług. Otóż pomyślcie tylko o usługach fryzjerskich. Jeżeli zapłacicie za nie mało, to efekt cóż, będzie można określić mianem zemsty fryzjera. Natomiast duży rachunek wcale nie oznacza dużych umiejętności. Podobnie rzec wygląda z tatuażami. Oczywiście, że lepiej wykonać tatuaż w dobrym studiu tatuażu niż u znajomego od znajomego, bo wtedy Wasza dziara nie będzie powodem do dumy czy ozdobą ciała, lecz całkowitym synonimem wstydu. Na jakość w końcu wpływają nie tylko realne umiejętności, ale też jakość materiałów i sprzętów.

Wniosek jest jeden: nadal nic nie wiadomo i do robienia zakupów, albo się ma talent, albo nie.

Udostępnij