redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Dom

Czy warto inwestować w okna aluminiowe?

Czy warto inwestować w okna aluminiowe?

Jeszcze niedawno niemal nieznane, ostatnio cieszą się sporą popularnością. Okna aluminiowe są coraz częściej wybierane przez deweloperów, inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego dzisiaj zastanowimy się, czy warto postawić na takie rozwiązanie.

Okna aluminiowe – co musisz o nich wiedzieć? 

Wykonane z aluminium okna to rozwiązanie, które przede wszystkim wyróżnia się wysoką estetyką. Można je dopasować do praktycznie każdej budowli i zawsze doskonale się prezentują. To właśnie dlatego są często wybierane jako stolarka okienna zarówno do prywatnych, jak i do publicznych zabudowań.

Najlepiej okna aluminiowe wyglądają wkomponowane w bryłę nowoczesnych obiektów. Jednolita kolorystyka i prosta forma dobrze współgrają z oknami aluminiowymi. To najlepszy wybór szczególnie wtedy, kiedy w bryle pojawiają się duże przeszklenia, które dzięki aluminiowej stolarce będą prezentować się bardzo dobrze. Dlatego właśnie wykonane z tego materiału okna najczęściej pojawiają się w realizacjach projektów obiektów użyteczności publicznej. Hotele i biurowce z dużymi przeszkleniami zyskują nowoczesny wygląd, ale aluminium jako materiał na okna zapewnia dodatkowe korzyści: wytrzymałość, sztywność, ale też odporność na korozję i niską wagę materiału.

Nie oznacza to jednak, że w prywatnych domach nie warto sięgnąć po aluminium. Okna wykonane z tego materiału są dobrym pomysłem: zapewniają surowy, nowoczesny efekt będący idealnym uzupełnieniem nowoczesnych projektów domów. Śmiałe bryły z aluminiową stolarką tworzą intrygującą całość. 

Aluminiowe profile okienne można zaprojektować praktycznie w każdym kształcie i wymiarach, co pozwala je dopasować nawet do nietypowych otworów okiennych. Dzięki temu możesz wybrać nie tylko okna, ale także drzwi tarasowe lub balkonowe z niskim progiem. A spore aluminiowe okna doskonale sprawdzą się w salonie czy jadalni, gdzie są gwarancją dużej ilości naturalnego światła.

Wady i zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe mają bardzo wiele zalet, które mogą ostatecznie pomóc Ci podjąć decyzję o zakupie. Należą do nich:

  • Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania


Wykonane z aluminium okna zapewniają domownikom komfort i bezpieczeństwo. Są niezwykle wytrzymałe, stolarka jest łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji, a niska waga sprawia, że montaż jest bardzo sprawny. Okna aluminiowe zapewniają także doskonałą izolacyjność i są wodo- oraz wiatroszczelne.

  • Przyjazność dla środowiska


Okna z aluminium są ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ mogą zostać w 100% odzyskane jako surowiec wtórny. Materiał w żaden sposób nie straci na jakości.

  • Energooszczędność

Stolarka z aluminium zapewnia wysoką izolacyjność cieplną, dzięki czemu świetnie nadaje się do domów energooszczędnych i pasywnych.

  • Nowoczesny design


Wykonane z aluminium okna po prostu wyglądają doskonale. Są dostępne w szerokiej palecie barw, a warianty i projekty są tak różnorodne, że z łatwością można dopasować je do budowli w różnych stylach.

Okna aluminiowe mają wiele zalet, ale jest też kilka wad tego rozwiązania. Należy do nich na przykład renowacja, która w przypadku aluminium jest praktycznie niemożliwa. Zarysowania i wgniecenia nie mogą zostać naprawione, dlatego w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, konieczna jest wymiana całego okna. Rzadko dochodzi jednak do takich zdarzeń – okna aluminiowe są bardzo odporne

Do wad można zaliczyć także cenę. Okna aluminiowe bywają nawet o połowę droższe niż okna wykonane z PCV, dlatego ich zakup jest sporym wydatkiem. Nie da się jednak ukryć, że ich wytrzymałość pozwala sądzić, że jest to inwestycja warta swojej ceny.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci podjąć decyzję na temat okien aluminiowych. To zdecydowanie inwestycja warta rozważenia!

Udostępnij