redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Dlaczego warto być miłym?

Dlaczego warto być miłym?

Wiele osób zastanawia się, jakim powinno się być na co dzień, aby zyskać grono zaufanych przyjaciół i szacunek innych. Asertywność, pewność siebie, poczucie humoru – to cechy, które zdecydowanie warto posiadać w dzisiejszym świecie. A bycie miłym? Czy dziś jeszcze to się opłaca? Oczywiście, że tak, i to aż z kilku powodów. Z jakich? Dowiesz się tego, czytając ten wpis. Czy się z tym zgodzisz?

Dlaczego warto być miłym? – korzyści osobiste

Aby być szczęśliwym w życiu, konieczne jest troszczenie się o siebie. I nie chodzi tylko o materialne potrzeby, lecz również o samopoczucie. Czy bycie miłym może i nam samym poprawić nastrój? Bez wątpienia tak. Kiedy jesteśmy wobec drugiej osoby uprzejmi oraz życzyli, przede wszystkim wysyłamy jej pozytywną energię. To zwiększa prawdopodobieństwo, że w zamian sami usłyszymy miłe słowo lub zauważymy wykonany w naszym kierunku przyjazny gest. Nie jest to tylko potwierdzenie zasady popularnego powiedzenia „Karma wraca”, ale  oczywista zależność. Tak jak agresja często wywołuje agresję, również bycie dla kogoś miłym generuje pozytywne zachowania względem nas samych.

Dlaczego warto być miłym? – korzyści ogólne

Czy świat, w którym ludzie traktowaliby się życzliwie, szanowaliby się i pomagali sobie wzajemnie, nie byłby idealny? Nie istniałyby wówczas kradzieże i inne przestępstwa. To oczywiście utopia. Jednakże my sami możemy przyczynić się do tego, by uczynić świat odrobinę lepszym miejscem. Często nie uświadamiamy sobie, że poprzez swoje reakcje stanowimy przykład dla innych – dobry lub zły, zależnie od tego, czy są to zachowania pozytywne, czy negatywne. Kiedy jesteśmy w sposób przyjazny nastawieni do drugiej osoby, to w niewielkim, lecz mimo wszystko w jakimś stopniu przyczyniamy się do propagowania uprzejmości oraz życzliwości.  Bycie miłym przynosi więc szereg korzyści zarówno osobistych, jak i ogólnych.

Aby poznać więcej tego typu porad, odwiedzić możesz portal z nowinkami internetowymi i zapoznać się z dostępnymi tam wpisami o różnej tematyce.

Udostępnij