redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Uroda

Dlaczego warto używać kremu?

Dlaczego warto używać kremu?

Czy wyobrażasz sobie codzienną pielęgnację bez skorzystania z kremu do twarzy? My również nie. A jednak często robimy to w sposób automatyczny, nieuświadomiony. Warto wiedzieć, dlaczego nasza skóra aż tak bardzo łaknie kremu rano i wieczorem.

Krem na dzień – ochrona i nawilżenie

Budzisz się rano, myjesz skórę twarzy i… czujesz dyskomfort. To problem wielu z nas, niezależnie od cery. Tylko osoby z tłustą skórą nie doświadczają tego specyficznego ciągnięcia. Aby się go pozbyć, sięgamy po krem na dzień i od razu czujemy ulgę. Dlaczego? Ponieważ suchy naskórek otrzymał porcję nawilżenia, której potrzebował. To podstawowe działanie kremu. Ale właściwości jest przecież więcej. Kremy chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy promienie słoneczne. Aby chronić się przed promieniowaniem, warto oczywiście korzystać z kremów z filtrem UV. Oprócz nawilżenia kosmetyki do twarzy pobudzają proces regeneracji naskórka i spowalniają starzenie się skóry właściwej. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki krem wybierasz. Musi on być przecież dostosowany do Twojej cery.

Krem na noc – głęboka regeneracja

Krem na noc ma trochę inne zadanie. Wieczorem skóra głęboko się regeneruje, a odpowiednio dobrany krem jej w tym pomaga. Dlatego też kremy na noc zawsze mają trochę gęstszą konsystencję, są bardziej treściwe. Składniki odżywcze docierają do głębokich warstw skóry i odżywiają ją. Dzięki temu budząc się rano, możesz cieszyć się zadbaną, rozświetloną i elastyczną skórą.

Krem do ciała – o nim również nie zapominaj

Skoro mowa już o wszelkich kremach, pamiętaj też, że krem do ciała to równie istotny element Twojej codziennej pielęgnacji co krem do twarzy. Rzeczywiście, skóra twarzy narażona jest na więcej niebezpieczeństw. Jest także cieńsza niż ta na reszcie ciała. A jednak nadal może się wysuszać, tracić elastyczność i blask, naciągać się, co powoduje rozstępy. Zadaniem kremu do ciała jest uchronienie Cię przed tymi wszystkimi nieprzyjemnościami. Dlatego nie zapominaj o nim po prysznicu czy kąpieli.

Kremy to dobrodziejstwo, bez którego wiele osób nie wyobraża już sobie życia. My również nie.

Udostępnij