redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

FFP2 maska – ile kosztuje?

FFP2 maska – ile kosztuje?

Chcesz zapewnić sobie optymalny poziom ochrony przed wirusami, bakteriami, zarodnikami grzybów? Potrzebujesz do tego dobrze dobranej maseczki o wysokim stopniu filtracji. W jej poszukiwaniu zapewne natknąłeś się na maski FFP2. To popularne produkty o dobrej skuteczności, które wygodnie się nosi. Występują one w wersji jednorazowej i wielorazowej, a od tego i od kilku innych czynników zależy ich cena. Zobacz, ile zapłacisz za maseczkę FFP2.

Cena maseczki FFP2

Ceny maseczek FFP2 są bardzo zróżnicowane. Dużo zależy do tego, czy kupujesz produkt w standardzie europejskim (N95) czy chińskim (KN95). Oczywiście różnica w cenie jest także wtedy, gdy kupujesz maskę jednorazową a wielokrotnego użytku. Ta pierwsza jest tańsza, choć zazwyczaj sprzedawana w opakowaniach zbiorczych. Trzeba więc obliczyć, ile kosztuje sztuka. Przykładowo w dobrze zaopatrzonych medycznych sklepach internetowych za produkty zapłacisz:

  • maseczki ochronne Medivon 25 sztuk za 89 złotych = 3,56 złotych/sztuka,
  • szara maseczka ochronna filtrująca 5-warstwowa 25 sztuk za 49 złotych = 1,96 złotych/sztuka,
  • maseczka ochronna produkcji polskie 5-warstwowa AD-2022 50 sztuk za 89 złotych = 1,78 złotych/sztuka.

Ogólnie, podobnie jak w przypadku również innych produktów, im więcej kupujesz, tym mniej płacisz za sztukę. To dobre zwłaszcza w przypadku maseczek, które z uwagi na swoją konstrukcję i przeznaczenie są przeznaczone wyłącznie do jednorazowego użytku.

Gdzie kupić maseczkę FFP2?

Dzisiaj, kiedy pandemia skończyła się lub przynajmniej przycichła, dostęp do maseczek ochronnych nie jest już tak powszechny jak wcześniej. Dlatego szukający dobrych środków ochrony własnej często sprawdzają oferty internetowych sklepów medycznych, które nadal mają bogaty i zróżnicowany asortyment maseczek. Maski FFP2 kupisz w nich taniej niż w innych miejscach, szczególnie gdy skorzystasz z trwającej wyprzedaży czy promocji.

Jak zaoszczędzić na kupnie maseczki FFP2?

Na pewno nie warto szukać tańszych zamienników certyfikowanych masek, o czym przeczytasz na stronie https://medivon.pl/ffp2-maska-ile-kosztuje/. Najtańsze maseczki zazwyczaj są pozbawione certyfikatów i nie standaryzowane, co oznacza, że nie jesteś w stanie zweryfikować faktycznego poziomu ochrony, jaki zapewniają.

Znacznie lepszą opcją, aby zaoszczędzić przy zakupie środków ochrony własnej, jest nabycie ich w większej ilości. Kupowanie w hurtowniach czy sklepach internetowych pozwoli Ci zrobić tani zapas maseczek na dłuższy czas.

Udostępnij