redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Ortodonta – o czym musisz wiedzieć zanim zapiszesz się na wizytę?

Ortodonta – o czym musisz wiedzieć zanim zapiszesz się na wizytę?

Aparat ortodontyczny to propozycja dla osób, które nie są zadowolone ze swoich zębów i chcą powalczyć z wadami zgryzu. Ortodonta może zalecić specjalistyczne leczenie, dzięki któremu uzyska się przepiękny, zdrowy uśmiech.

Komu ortodonta może zalecić aparat?

Aparat ortodontyczny jest opcją dla każdego, kto ma wadę zgryzu i chce ją wyprostować. Dostępne są różnego typu aparaty dostosowane do potrzeb pacjenta. Ortodonta może zalecić założenie stałego aparatu już u kilkuletniego dziecka z mleczakami, jeżeli istnieje podejrzenie poważnych wad zgryzu i nieprawidłowego rozwoju uzębienia. Jeśli jest ci potrzebny ortodonta, Warszawa Targówek to lokalizacja, w której bez problemu znajdziesz odpowiednich specjalistów. 

Najlepsze efekty leczenie aparatem ortodontycznym przynosi, jeżeli zdecydujesz się na niego między 7 a 29 rokiem życia. Oczywiście jest także możliwość jego założenia u starszych osób, ale trzeba będzie włożyć znacznie więcej wysiłku, aby wypracować zadowalające rezultaty.

Ortodonta – Warszawa Targówek – jak wygląda pierwsza wizyta?

W trakcie pierwszej wizyty ortodonta dokładnie zbada uzębienie i określi wadę zgryzu. Zleci wykonanie badania RTG w celu prześwietlenia całej szczęki i wykrycia, jak układają się korzenie zębów. Po dokładnym badaniu pacjentowi zostanie przedstawiony plan leczenia, orientacyjny czas jego trwania, jak i cały koszt.

Ile ortodonta może zaproponować za swoje usługi?

Wiele osób od wizyty u ortodonty odstrasza cena za całość leczenia wraz z założeniem aparatu ortodontycznego. Zazwyczaj samo narzędzie do prostowania zębów kosztuje od 2 do 3,5 tysięcy złotych za jeden łuk. Do tego należy doliczyć ceny poszczególnych wizyt kontrolnych, wymiany gumek oraz zamków. Podana cena dotyczy aparatów dla dorosłych. W przypadku dzieci może on wynieść ok. 500 zł.

Aparat ortodontyczny może pomóc Ci w uzyskaniu pięknego, zdrowego uśmiechu, dlatego nie należy na nim oszczędzać. Warto wybrać opcję najbardziej korzystną, pozwalającą na uzyskanie najlepszych efektów z leczenia.

Jaki powinien być ortodonta?

Na pewno szukasz najlepszego lekarza ortodonty. To zrozumiałe. Pamiętaj, aby zgłosić się do specjalisty z odpowiednim doświadczeniem oraz wiedzą, przyjmującego pacjentów w nowoczesnym gabinecie z wszystkimi niezbędnymi narzędziami i urządzeniami. Dzięki temu każda wizyta będzie miała przebieg profesjonalny i kompleksowy.

Ortodonta działający w profesjonalny sposób jest empatyczny, nastawiony na pomoc pacjentom oraz bardzo życzliwy.

Udostępnij