redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Sprezentuj sobie wymarzoną kąpiel. Sprawdź nasze porady!

Sprezentuj sobie wymarzoną kąpiel. Sprawdź nasze porady!

Kąpiel nie musi być brana w pośpiechu. Zasługujesz na chwilę relaksu dla ciała i ducha. Dzięki takiemu rytuałowi możesz rozluźnić mięśnie i oczyścić umysł z negatywnych myśli. Sprawdź, jak za pomocą naszych porad, Twoja kąpiel może stać się bardzo przyjemna!

Jaka jest idealna wanna do relaksującej kąpieli?

Odpowiednio wyposażona łazienka to pierwszy krok do tego, by cieszyć się wymarzoną kąpielą. Jeśli dopiero jesteś na etapie planowania tego pomieszczenia, zadbaj o to, by wybrać wygodną wannę. Osoby dysponujące większym metrażem mogą zdecydować się na duże modele wolnostojące. W małych łazienkach najlepsza będzie niewielka, ale głęboka wanna.   

Jak stworzyć idealny nastrój do kąpieli?

Wymarzona kąpiel nie polega tylko na wypełnieniu wanny wodą. Sprawdź nasze porady, dzięki którym łazienka zmieni się w SPA.

  • Przygotuj odpowiednią playlistę

Muzyka może wpłynąć na Twój nastrój pobudzająco lub kojąco. Zadbaj o ułożenie playlisty, która uprzyjemni długie kąpiele lub gorące prysznice.

  • Stwórz nastrojowe oświetlenie

W łazienkach zazwyczaj jest instalowane jasne oświetlenie pozwalające na wykonanie dokładnego makijażu czy innych zabiegów higienicznych. Nie pasuje ono zaś do długich, relaksacyjnych kąpieli. W tym celu idealnie posłuży nastrojowe światło zapalonych świec lub zainstalowanie odpornych na działanie wilgoci kolorowych listew LED.

  • Użyj ulubionych preparatów do kąpieli

Trudno sobie wyobrazić wymarzoną kąpiel bez bąbelków! Użyj ulubionych kosmetyków, dzięki czemu chwila w wannie będzie jeszcze przyjemniejsza.

Zastosuj kilka tych porad do przygotowania idealnej kąpieli.

Jak zadbać o relaks pod prysznicem?

Jeśli zamiast wanny, masz kabinę, wcale nie oznacza to, że nie możesz się zrelaksować w niej. Naprzemiennie gorące i zimne prysznice wspomagają metabolizm i krążenie krwi. Do tego jeśli zastosujesz nasze wcześniejsze wskazówki, pobyt w kabinie będzie niezwykle przyjemny. Co więcej, podczas takiej chwili relaksu możesz śpiewać i cieszyć się idealną akustyką!

Udostępnij