redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Dom

Stwórz salon swoich marzeń!

Stwórz salon swoich marzeń!

Salon jest sercem każdego domu. Dlatego właśnie tak wiele pracy wkładamy w to, by był idealny, stworzony z myślą o odpoczynku i relaksie wspólnie z rodziną. Jak stworzyć salon swoich marzeń? Trzymaj się tych zasad!

Spójność przede wszystkim

Pamiętaj, że salon nie stanowi samotnej wyspy – jest elementem większej całości, czyli Twojego mieszkania bądź domu. Styl, w jakim urządzisz salon, nie powinien być zatem odmienny od tego, jaki dominuje w reszcie pomieszczeń. Spójność to jeden ze składników dobrego designu. Salon Twoich marzeń może na przykład korespondować jednym bądź dwoma elementami ulokowanymi w pozostałych pokojach.

Nie zapomnij o funkcjonalności

Chociaż z pewnością chcesz, by salon wyglądał doskonale, musi przecież być także funkcjonalny. Serce domu jest kojarzone z wygodą i odpoczynkiem nie bez powodu. Jeśli przesadzisz z niektórymi elementami bądź zastawisz całą przestrzeń, nie będziesz czuć się dobrze w tym pomieszczeniu. Funkcjonalność i spójność są dwoma elementami, które musisz uwzględnić już na etapie projektowania swojego salonu. Weź pod uwagę możliwość przemieszczania się, ale też wszystko to, co chcesz mieć przy sobie – książki, filmy, a może duży stół w sam raz na spotkania z bliskimi. Cokolwiek wybierzesz, dobrze to zaplanuj.

Naturalne materiały i dobra jakość

Aby Twój salon naprawdę dobrze wyglądał, zadbaj o to, by wyposażyć go w wysokiej jakości meble. Korzystaj z dobrych tkanin, dodawaj akcesoria z naturalnych materiałów. To nie tylko pozwoli Ci zbudować salon klasy premium, ale także umożliwi odegnanie myśli o remoncie na naprawdę długi czas. Pamiętaj, że produkty wysokiej jakości psują się i starzeją znacznie wolniej od tych robionych taśmowo.

Nie bój się dodatków

Twój salon może być piękny bez dodatkowych elementów, jednak to dodatki sprawiają, że nabiera on charakteru. A zatem staje się Twój, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Stolik kawowy, dzbanki, świeczniki, rośliny, poduszki czy zasłony – to wszystko pozwoli Ci stworzyć przytulny salon w Twoim stylu.

Zaprojektowanie salonu marzeń wcale nie jest takie trudne. Musisz tylko pamiętać, by podążać za swoją wizją. To przecież pokój, w którym właśnie Ty masz czuć się dobrze. Jeśli szukasz rozwiązań w sam raz do salonu, koniecznie zajrzyj na stronę https://mebel4u.pl/salon.

Udostępnij