redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Zmarszczki kurze łapki wokół oczu – jak je usunąć?

Zmarszczki kurze łapki wokół oczu – jak je usunąć?

Jednymi z najbardziej widocznych zmarszczek wokół oczu są kurze łapki. Czym dokładnie charakteryzują się te zmarszczki? Czy istnieją sposoby ich skutecznego usuwania? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Kurze łapki – co to za zmarszczki?

Kurze łapki to drobne linie i zmarszczki, które pojawiają się w zewnętrznych kącikach oczu. Często są one widoczne podczas uśmiechania się, natomiast potem mogą uzyskać trwały wygląd wraz z upływem czasu i starzeniem się organizmu.

Często zmarszczki te spowodowane powtarzającymi się wyrazami twarzy, takimi jak mrużenie oczu, uśmiechanie się i śmiech, a także naturalnym starzeniem i narażeniem na czynniki środowiskowe, takie jak uszkodzenia słoneczne wywołane przez promieniowanie UV.

Wobec tego ze względu na swoją strukturę zmarszczki te zaliczane są do kategorii zmarszczek mimicznych, natomiast mogą one mieć również charakter zmarszczek starczych u osób z dojrzałą cerą.

Jak można usunąć kurze łapki przy oczach?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów, które mogą pomóc w zredukowaniu widocznych zmarszczek wokół oczu, w tym kurzych łapek. Najlepsze rezultaty zapewniają poniższe rodzaje zabiegów:

Botox

Botox, czyli jad kiełbasiany, toksyna botulinowa, to rodzaj substancji aktywnej przeznaczonej do wstrzykiwania w skórę, który działa poprzez rozluźnienie mięśni wywołujących zmarszczki. Najlepsze efekty botoksu można uzyskać w przypadku zmarszczek mimicznych, do których zaliczane są kurze łapki.

Po wstrzyknięciu do mięśni wokół oczu, botox może wygładzić zmarszczki kurze łapki i zapobiec ich pogłębianiu się. Rezultaty takiego zabiegu widoczne są zwykle przez okres 6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Ten rodzaj substancji jest wypełniaczem skórnym. Można stosować go w celu zwiększenia objętości skóry i wygładzenia zmarszczek wokół oczu. 

Tego typu zabiegi charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością, ponieważ pozwalają one na skuteczne redukowanie oznak starzenia. Efekty zauważalne są najczęściej przez 6-12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Zabieg tego typu polega na nakłuwaniu skóry w celu stymulacji produkcji kolagenu, co może pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek wokół oczu. Dodatkowo w jego trakcie wykorzystuje się specjalne rodzaje substancji aktywnych, dzięki czemu pozwalają one na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Stosowane są głównie lasery typu CO2, które pozwalają na wykonanie resurfacingu okolicy oka. Tego typu zabiegi powodują kontrolowane uszkodzenia skóry oraz mogą stymulować produkcję kolagenu. Dzięki temu poprawiają one teksturę skóry i zmniejszają widoczność zmarszczek typu kurze łapki.

Nici PDO

Ten rodzaj nici powstaje z wykorzystaniem rozpuszczalnych materiałów. Mają one na celu unoszenie skóry i wykorzystywane są w celu wykonania małoinwazyjnego liftingu. Dobrze sprawdzają się także w przypadku widocznych kurzych łapek.

Osocze bogatopłytkowe

Bardzo dobre rezultaty w przypadku skóry ze zmarszczkami wokół oczu daje też zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego produkowane go z krwi pacjenta. 

Poprawia on poziom nawilżenia skóry, spłyca zmarszczki, zmniejsza cienie pod oczami, a także redukuje widoczne zmarszczki.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij