redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Czym są i jak stosować żele do ultradźwięków

Czym są i jak stosować żele do ultradźwięków

Czym są żele do ultradźwięków oraz jak należy je stosować? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego preparatu i czym powinien wyróżniać się skład produktu stworzonego do przeprowadzania zabiegów z ultradźwiękami?

Wykorzystanie żeli do ultradźwięków

Żele do zabiegu z ultradźwiękami to preparaty stosowane w szeroko pojętej kosmetologii, a także medycynie diagnostycznej. Są niezbędne przede wszystkim do przeprowadzania badań ultrasonograficznych, w których nakłada się je na skórę pacjenta w konkretnym, badanym miejscu. Zadaniem żelu jej poprawienie przewodzenia fal ultradźwiękowych między skórą a sondą ultrasonograficzną, co korzystnie wpływa na jakość obrazu. Ponadto preparaty znajdują zastosowanie podczas różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, wpływając na poprawę stanu skóry. Mezoterapia bezigłowa, terapia skóry tłustej bądź trądzikowej czy sonoforeza należą właśnie do tego typu zabiegów. Żel do zabiegów z ultradźwiękami może być też wykorzystywany w fizjoterapii, podczas leczenie rozmaitych schorzeń o charakterze mięśniowo-szkieletowym.

Właściwości oraz skład preparatów

Podczas przeprowadzania zabiegów z użyciem ultradźwięków bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów kosmetologicznych. Istotne, aby były to produkty o sprawdzonym składzie, najlepiej pochodzące od uznanych na branżowym rynku producentów. Żel do ultradźwięków powinien zapewniać stały poślizg, jak najlepszą przewodność fal ultradźwiękowych, a także łatwiejsze nawilżenie i wprowadzanie substancji o charakterze aktywnym w głębsze warstwy skóry. Wśród propozycji znajdujących się w naszym sklepie internetowym znalazły się wyłącznie żele do zabiegu z ultradźwiękami najwyższej jakości, przeznaczone do każdego rodzaju skóry – dojrzałej, suchej, wrażliwej czy wymagającej wzmożonego nawilżenia. Propozycje marek Farmona, Apis czy Bielenda są znane i cenione na rynku ze względu na swoje właściwości napinające, odżywcze, nawilżające, odbudowujące oraz oczyszczające. Doskonale przewodzą, regenerują, ujędrniają, a także uelastyczniają i wygładzają skórę. Każdy dostępny w ramach przygotowanej oferty żel do zabiegów z ultradźwiąkami wyróżnia się starannie przemyślanym składem, w którym można znaleźć takie składniki aktywne, jak na przykład alantoina, kwas hialuronowy, D-Pantenol, betaina, gliceryna czy peptydy.

Stosowanie żeli do ultradźwięków

Należy pamiętać, że profesjonale żele do ultradźwięków są specjalnie opracowywane właśnie do tego celu i nie powinno się stosować zamiennie innych produktów, na przykład kremów lub olejków, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość obrazu, a nawet skuteczność całej terapii. Ponadto bardzo ważne jest stosowanie żelu zgodnie z zaleceniami kosmetologa lub innego specjalisty.

Udostępnij