redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Uroda

Depilator IPL – do jakich części ciała się sprawdzi?

Depilator IPL – do jakich części ciała się sprawdzi?

Kiedyś zabieg depilatorem IPL był dostępny wyłącznie w salonach kosmetycznych. Dzisiaj możecie zakupić urządzenie na własność i wykonać go samodzielnie w zaciszu domowym. Do jakich partii ciała można używać depilatora IPL i jak przygotować się do zabiegu?

 

Depilator IPL – urządzenie wielofunkcyjne

 

Najlepiej wybrać depilator, który będzie uniwersalny i nada się do różnych części ciała: do nóg, pach, okolic bikini i twarzy (sprawdź, jaki depilator IPL kupić: https://beautifly.eu/2022/04/29/jaki-depilator-ipl-jest-najlepszy/). Dokonując wyboru upewnijcie się jednak, czy urządzenie ma wymienne głowice i jaka jest wielkość okienka, które emituje pulsujące światło. Zbyt małe okienko sprawi, że depilacja będzie bardzo powolna.

 

Czy depilatory IPL są skuteczne?

 

Jak najbardziej, uzyskacie nimi efekt podobny do depilatorów, którymi wykonuje się zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Aby jednak wszystko przebiegło sprawnie, pamiętajcie, by trzymać się zasad użytkowania wyznaczonych przez producenta. Depilator laserowy będzie spełniał swoją funkcję przy regularnych zabiegach, a więc co 2-4 tygodnie w seriach 10 powtórzeń.

 

Depilator laserowy ranking – czy zwracać uwagę na opinie?

 

Tak, jeżeli macie jakieś wątpliwości, przekonajcie się, że użytkownicy depilatorów IPL są zadowoleni ze sprzętu. Takie urządzenie może być w przystępnej cenie, dzięki czemu zaoszczędzicie na wizytach w salonie kosmetycznym.

 

Depilator IPL – jak przygotować się do domowego zabiegu?

 

Najpierw dokładnie oczyśćcie skórę. Nie mogą na niej pozostać żadne kosmetyki pielęgnujące ani resztki makijażu. Następnie skórę należy ogolić i przejść do zabiegu. Po skończeniu, nie trzemy depilowanego miejsca ręcznikiem i przez przynajmniej kilka dni nie eksponujemy skóry na słońce.

 

Kiedy możecie spodziewać się efektów? Już po kilku zabiegach włoski będą wyraźnie słabsze i mniej widoczne. Z czasem w ogóle przestaną być widoczne, a wy będziecie się cieszyć gładką skórą przez długie miesiące! Pamiętajcie, że depilator IPL to często urządzenie wielofunkcyjne – może na przykład rozjaśnić przebarwienia lub odmłodzić skórę. Szukajcie urządzeń z takimi ciekawymi opcjami!

 

 

 

 

 

Udostępnij