redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Moda

Najlepsze fryzury do owalnej twarzy

Najlepsze fryzury do owalnej twarzy

Wybór dobrze dopasowanej fryzury to niesłychanie ważna kwestia – odpowiednie cięcie może znacznie zmienić proporcje twarzy, nadając jej pożądanego kształtu.

Jak dobrać idealną fryzurę?

Wybór odpowiednio dopasowanej fryzury powinien zostać poprzedzony analizą kilku ważnych kwestii. Po pierwsze niezwykle istotną sprawą okaże się sam kształt twarzy, który zdeterminuje to, czy dana osoba będzie wyglądać w konkretnej fryzurze korzystnie. Niedopasowanie cięcia do rysów i kształtu twarzy może doprowadzić do sytuacji, w której fryzura będzie wyglądać na przerysowaną.

Dodatkowo przy wyborze wymarzonej fryzury szczególną uwagę trzeba zwrócić także na kolor włosów, który powinien zostać dopasowany między innymi do odcienia skóry czy oprawy oczu. Ponadto ewentualne koloryzacje włosów powinny zostać przeprowadzone w sprawdzonym i zaufanym salonie – zabiegi koloryzacji wykonywane na własną rękę mogą bowiem poważnie uszkodzić delikatną strukturę włosa.

Twarz kwadratowa, trójkątna i pociągła – jakie fryzury wybrać?

Twarz kwadratowa charakteryzuje się dość szeroką szczęką, której wymiary są zbliżone do szerokości czoła. Ten typ twarzy cechuje się także wyraźnie zarysowanymi kośćmi żuchwy – idealną fryzurą do kwadratowej twarzy będzie więc cięcie, które złagodzi wyraziste rysy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się różnego rodzaju cieniowania oraz asymetryczne, zdecydowane cięcia.

Twarz trójkątna przykuwa z kolei wzrok rzucającym się w oczy, szerokim czołem, jej cechę charakterystyczną stanowią także wąskie policzki oraz drobny podbródek. Twarz trójkątna będzie wyglądać najlepiej w towarzystwie cieniowanych, niesfornych fryzur, a także krótkich grzywek czy klasycznego boba.

W przypadku twarzy pociągłej, która cechuje się długą linią żuchwy i wysokim czołem najlepiej sprawdzą się fryzury optycznie skracające rysy. Osoby o pociągłej twarzy mogą tym samym zdecydować się między innymi na loki i fale, które przywrócą równowagę i wyrównają zaburzone proporcje.

Fryzury do owalnej twarzy – jak wybrać odpowiednią?

Owalna twarz charakteryzuje się stosunkowo harmonijnymi proporcjami, w których długość stanowi mniej więcej 1,5 szerokości twarzy. Owalna twarz to także lekko zaokrąglona linia włosów, a także szczęka węższa niż czoło.

Posiadaczki owalnej twarzy mogą pozwolić sobie na dość dużą dowolność w wyborze fryzury – twarz tego typu doskonale współgra bowiem zarówno z długimi, jak i z krótkimi włosami. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego rodzaju cięcia warto więc kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami.

Symetryczność owalnej twarzy podkreślą fryzury takie jak bob czy pixie cut. Fryzury do owalnej twarzy, które dodatkowo podkreślą jej delikatne rysy to także różnego rodzaju cięcia z prostymi czy też postrzępionymi grzywkami.

Fryzury do owalnej twarzy – wybór odpowiedniego upięcia

Owalna twarz doskonale będzie prezentować się w towarzystwie różnego rodzaju upięć. Symetria owalnej twarzy może zostać dodatkowo podkreślona zarówno przez klasyczne, gładkie uczesania, jak i przez nieco bardziej drapieżne stylizacje.

W przypadku owalnej twarzy doskonale sprawdzą się także luźne warkocze oraz upięcia bazujące na lekko pofalowanych, niedbale upiętych kosmykach.

Udostępnij