redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Moda

Gdy nieco przytyjesz i kreacja staje się za mała – co możesz zrobić?

Gdy nieco przytyjesz i kreacja staje się za mała – co możesz zrobić?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że wiele osób nieco, a może raczej solidnie przytyło. Ale wtedy można było to wytłumaczyć koniecznością pozostawania w domu, a jak wiadomo z nudy człowiek często się objada. Ale jednak sytuacja się zmieniła i nie mamy tutaj na myśli, że nie ma pandemii, lecz raczej, że zniesiono w naszym kraju niemal wszystkie obostrzenia. Jednak mimo to nadal wielu z nas narzeka na zbyt duże ilości to „tu”, a to „tam”. Jednak przynajmniej teraz nie możemy tego wytłumaczyć objadaniem się spowodowanym pandemią. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, gdy czeka nas jakaś ważna uroczystość, a nasza kreacja staje się za mała. Co w takiej sytuacji można zrobić? Poznajcie najlepsze rozwiązania.

Czy uda się zgubić dodatkowe kilogramy?

Cóż, większość osób sądzi, że skoro łatwo można przytyć to równie łatwo można schudną, jednak nic bardziej mylnego. Nie wiadomo dlaczego, ale tycie jest łatwiejsze niż chudniecie. Ale nadzieję można mieć, lecz raczej nadzieja powinna być podszyta jakimś działaniem. Jednak pamiętajcie, że głodzenie się czy stosowanie suplementów na odchudzenia może doprowadzić tylko i wyłącznie do rozregulowania pracy całego organizmu i tak naprawdę na nic innego nie można liczyć. A jeżeli będziecie tylko zażywać tabletki na odchudzanie, to być może na chwilę schudniecie, bo będziecie się nader często wypróżniać, wszak tabletki mają tylko takie działanie. Woda z organizmu będzie wypłukiwana, zatem kilogramy na wadze spadną, lecz będzie to związane z niebezpiecznym odwodnieniem organizmu, a po wszystkim czeka Was efekt jojo, czyli stracone kilogramy powrócą ze zdwojoną siłą, a przecież tego nie chcecie. Zatem takie rozwiązanie na pewno nie jest dobre. Czas poszukać lepszego.

Mała rzecz – duże znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że czasami małe rzeczy mają duże znaczenie i rzeczywiście trudno jest z tym się nie zgodzić. Ale jak niby ta zasada ma mieć zastosowanie w przypadku za małej kreacji? Cóż, to łatwe. Otóż przydadzą się zamki błyskawiczne z Polimex. Wystarczy szerszy zamek wszyć w kreacje i już będzie szersza o 2 cm. Takie rozwiązanie rzeczywiście doskonale się sprawdzi i sprawi, że jeżeli nie przytyłyście naprawdę sporo, to sytuacja będzie już naprawiona i to małym nakładem sił. Jeżeli Wasza kreacja ma już zamek, to można wymienić go na jeszcze szerszy, albo też wszyć dwa, po obu stronach. Czyż to nie jest proste? Jasne, że tak! Tym bardziej, że koszt takiej inwestycji nie jest duży, a efekt wizualny sukni czy sukienki znacząco się zmienia. Czyli można powiedzieć, że uzyskało się efekt dwa w jednym, bo z jednej strony sukienka stała się większa, a z drugiej strony zyskało się ciekawy efekt wizualny.

Bielizna wyszczuplająca jest super

Ok wiecie już, że zamki błyskawiczne przy szyciu ubrań, ale i poszerzaniu sprawdzają się idealnie, ale można znaleźć jeszcze inne rozwiązanie. I tutaj mamy na myśli znalezienie dobrej bielizny wyszczuplającej. Trzeba przyznać, że rzeczywiście można się nieźle „ścisnąć”. Rzecz jasna takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, bo niestety, ale bielizna wyszczuplająca ma jedną sporą wadę, a mianowicie jest wyjątkowo niewygodna. Stąd nie zaleca się jej noszenie dłużej niż kilka godzin i to sporadycznie. Swoją drogą nie ma dobrego wpływu na narządy, a przy tym może wywoływać bóle brzucha czy żeber, ale to i tak lepsze rozwiązanie niż zakup nowej kreacji, która często jest bardzo kosztowna. A jeżeli sporo przytyjecie, to możecie połączyć dwa rozwiązania, czyli wszyć zamki w sukienkę oraz założyć bieliznę wyszczuplającą. Swoją drogą polecamy też taką z wysokim stanem, ale która również sięgać będzie do połowy uda czy nawet kolan, bo wtedy efekt jaki uzyskacie będzie optymalny.

A może gorset i zdrowa dieta?

Człowiek próbując schudnąć, szybko szuka różnych rozwiązań, które nie zawsze są najlepszym wyborem, ale z drugiej strony w ten sposób można pokazać swoją kreatywność. Jednak próbując schudnąć, nie ma się co oszukiwać, że można zrobić to zdrowo i szybko, a przy tym bezpiecznie. Warto jednak wprowadzić zdrową dietę i zacząć jadać pełnowartościowe, ale niskokaloryczne dania. Do tego całkiem dobry efekt można osiągnąć, ubierając pod kreację gorset. Owszem nie jest to rozwiązanie idealne, ale jakieś jest. Gorsety są niewygodne i to fakt, ale znowu na kilka godzin sprawdzą się dobrze.

Udostępnij