redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażUroda

Poznaj podstawowe kosmetyki do makijażu

Poznaj podstawowe kosmetyki do makijażu

Nie ma takiej kobiety, która przynajmniej raz nie miała okazji przekonać się o sile makijażu. Jeśli jest on dobrany we właściwy sposób, może nie tylko wyeksponować piękno, ale i starannie ukrywać wszelkie niedoskonałości. I choć idealny wygląd często kojarzy się z dużą licznymi kosmetykami, w rzeczywistości nie mamy do czynienia z warunkiem, który koniecznie musi zostać spełniony. Już kilka produktów wystarczy, aby wyglądać świetnie. Jakie rzeczy do makijażu powinny więc znaleźć się w kobiecej kosmetyczce?

Podstawowe kosmetyki do makijażu – absolutne minimum

Jak zyskać pewność, że wykonywany przez nas makijaż będzie udany? Jeszcze nie tak dawno zalecano stawianie na markowe kosmetyki. I dziś podkreśla się, że ich wysoka jakość ma naprawdę duże znaczenie. Zwraca się jednak uwagę również na to, że nie mniej istotne jest dopasowanie ich do kobiecej cery. Błędy w tym zakresie szybko zaczną się mścić i nie zatuszuje ich z pewnością wybór droższych kosmetyków.
Co ciekawe, tym kosmetykiem, który można uznać za podstawę dobrego makijażu, okazuje się być korektor. To sprawdzony sposób na ukrycie niedoskonałości, który jest w stanie w szybkim tempie poradzić sobie nawet z tak poważnymi problemami jak cienie pod oczami. W zależności od potrzeb może być kupowany zarówno w płynie, jak i w sztyfcie, bez trudu można przy tym natknąć się także na korektory do zadań specjalnych – chłodzące, mocno kryjące oraz rozświetlające.
Również baza jest tym kosmetykiem, który warto kupować regularnie. Jej stosowanie jeszcze przed nałożeniem podkładu chroni skórę, sprawia też, że makijaż dłużej utrzymuje się na twarzy i sprawia wrażenie bardziej naturalnego. Oczywiście, to podkład przesądza o tym, jak prezentuje się skóra, dobrze dobrana baza podkreśla jednak jego atuty. Przy wyborze samego podkładu należy kierować się przede wszystkim potrzebami cery. W przypadku cery problematycznej najlepiej sprawdzają się podkłady kryjące, w innym przypadku można jednak postawić na klasyczne kosmetyki rozświetlające. Częstym błędem popełnianym przy zakupie jest dopasowywanie odcienia podkładu jedynie do skóry twarzy. Warto jednak pamiętać o tym, że nie powinien on odróżniać się również od odcienia szyi.

Jeszcze bardziej dopracowany makijaż

Lista kosmetyków, których nie można pominąć chcąc stworzyć perfekcyjny makijaż z pewnością nie byłaby kompletna również bez pudru. To właśnie ten kosmetyk utrwala podkład i korektor. Jego wybór nie jest trudny, nie wolno jednak zapominać o tym, że nie może być ciemniejszy niż podkład. Co więcej, za rozwiązanie optymalne uważa się puder o ton jaśniejszy od podkładu. Doskonałym dodatkiem do pudru może też okazać się róż do policzków. Ten jest w stanie dodać cerze zdrowego kolorytu prowadząc jednocześnie do uwypuklenia kości policzkowych.
Do wykonania profesjonalnego makijażu oczu przyda się czarna kredka oraz tusz do rzęs. Tusz może je zarówno wydłużać, jak i zagęszczać, choć w sprzedaży dostępne są także tusze delikatnie podkreślające, jak gdyby stworzone do długich rzęs.

Udostępnij