redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Dom

Jacuzzi w ogrodzie? Czy sprawdzi się w moim ogrodzie?

Jacuzzi w ogrodzie? Czy sprawdzi się w moim ogrodzie?

Jacuzzi to świetne narzędzie do odstresowania i relaksu po długim dniu pracy. To również okazja do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Przed zakupem jacuzzi do ogrodu należy zapoznać się z wymaganiami urządzenia oraz zasadami użytkowania.

Jacuzzi w ogrodzie – co trzeba wiedzieć?

Do wyboru mamy wolnostojącą wannę oraz jacuzzi osadzone w gruncie. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Wanny z hydromasażem są bardzo proste w instalacji. Należy upewnić się, że wanna znajduje się w odległości minimum 3 metrów od linii energetycznych. Wymaga równej, stabilnej powierzchni i dostępu do zasilania. Dobrym miejscem będzie taras lub patio.

Jeśli mamy możliwość zadaszenia, będziemy mogli komfortowo korzystać z jacuzzi bez względu na opady atmosferyczne. Wokół wanny musi być wystarczająco dużo przestrzeni, gwarantująca swobodny dostęp do panelu sterującego. Zaletą wolnostojącego jacuzzi jest łatwość i szybkość instalacji – to kwestia kilku godzin. Sprawdzi się w niewielkim ogrodzie i na tarasie, a wszelkie akcesoria np. do przykrycia są łatwo dostępne w pasujących rozmiarach. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://hydropool.pl/jak-zamontowac-jacuzzi-w-domu-i-ogrodzie-praktyczne-rady/.

Jacuzzi osadzone w gruncie

Takie jacuzzi w ogrodzie może być zbudowane na zamówienie, aby pasowało do konkretnego projektu i wymagań dotyczących rozmiaru. Jego konstrukcja jest wbudowana w ziemię jako samodzielna konstrukcja lub zintegrowana z wpuszczonym w ziemię basenem betonowym.

Ze względu na dużą swobodę w projektowaniu, jacuzzi może mieć dowolny rozmiar, kształt i styl. Oprócz oczywistych funkcji, będzie świetnym elementem dekoracyjnym dopasowanym do wystroju ogrodu. Wadą tego rozwiązania są wyższe koszty instalacji i konieczność zatrudnienia fachowców.

Jak dbać o jacuzzi?

Jacuzzi nie jest bardzo wymagające w utrzymaniu, jest jednak kilka zasad do których należy się stosować. Ważne by zapewnić dobrą cyrkulację wody. Dzięki temu filtry zamontowane wannie będą efektywnie oczyszczać wodę, a zanieczyszczenia nie będą się osadzać. Niektóre wanny wyposażone są w automatyczne cykle czyszczące. Jeśli nie ma takiej możliwości, wannę najlepiej włączać dwa razy dziennie na 15 minut.

Jeśli zdecydujemy się na jacuzzi w ogrodzie, wygodnym sposobem na zachowanie czystej wody jest przykrywanie wanny na czas, gdy nie jest użytkowana. W ten sposób unikniemy dużej ilości liści czy owadów unoszących się na powierzchni wody. Ponadto, wodę w wannie należy zabezpieczyć odpowiednimi środkami chemicznymi takimi jak: regulator pH i substancja odkażająca np. chlor. Szczegółowe wytyczne powinien dostarczyć producent urządzenia.

Udostępnij