redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażModa

Na czym polega blendowanie cieni?

Na czym polega blendowanie cieni?

Wykonywanie makijażu nie jest zadaniem łatwym. Wymaga ono bowiem znajomości właściwości poszczególnych produktów oraz sposobu ich prawidłowej aplikacji. I o ile samo nałożenie pomadki na usta czy tuszu na rzęsy zwykle nie stanowi większego problemu, o tyle wiele kobiet ma wątpliwości dotyczące tego, jak nakładać cienie na powieki w sposób prawidłowy.

Jak nakładać cienie na powieki?

Jak wspomniano powyżej, prawidłowe nakładanie cieni na powieki wymaga odpowiedniej wiedzy i dość dużego doświadczenia. Jest ono jednak działaniem, które zdecydowanie warto wykonać. Cienie na powiekach dodają spojrzeniu głębi oraz doskonale podkreślają walory urody. Warto podkreślić, że obecnie dużym zainteresowaniem makijażystek oraz ich klientek cieszy się tak zwane blendowanie cieni.

Na czym polega blendowanie cieni?

Blendowanie cieni to ich rozcieranie na powiece. Przed nakładaniem kosmetyku skórę powiek należy jednak odpowiednio przygotować. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniej bazy pod makijaż, która zapewni odpowiednie wygładzenie, umożliwi łatwiejszą aplikację cieni oraz przedłuży ich trwałość. Baza po nałożeniu na skórę musi się odpowiednio wchłonąć, aby móc podejmować dalsze działania. Podczas blendowania cieni zalecane jest ich stopniowanie. Obejmuje ono zatem aplikację produktów rozpoczynając od najjaśniejszych barw. Aby można było uzyskać piękny efekt należy stopniowo nakładać na powiekę coraz ciemniejsze kolory. Nie bez znaczenia jest również sposób nakładania kosmetyków. Blendowanie powinno się bowiem odbywać za pomocą delikatnych kolistych ruchów. Wskazane jest również rozcieranie cieni aplikowanych na granicy kolorów. Celem działania jest bowiem uzyskanie efektu przenikania się kolorów.

Na co należy zwrócić uwagę podczas blendowania cieni?

Blendowanie ma na celu uzyskanie efektu przenikania się poszczególnych barw. Nie są zatem wskazane wyraźne linie, które oddzielają poszczególne odcienie. Kosmetyki powinno się zatem aplikować za pomocą odpowiednich akcesoriów. Mogą to być na przykład pędzle, które nie powinny być nadmiernie dociskane do skóry. Przed nałożeniem kosmetyku na powiekę jego nadmiar powinien być usunięty. W ten sposób unika się powstawania nieestetycznych plam. Podczas wyboru i zakupu pędzla należy zawsze zwracać szczególną uwagę na rodzaj jego włosia. W przypadku blendowania najlepiej sprawdzają się produkty wykonane z naturalnego włosia. Dobre pędzle mają kształt mniejszej lub nieco większej kulki. Poza tym na efekt końcowy blendowania wpływa rodzaj zastosowanych cieni. Muszą być one dość sypkie i satynowe. Godne polecenia cienie cechuje bardzo lekka konsystencja oraz duża zawartość pigmentów, które fantastycznie odbijają padające na skórę światło. Za pomocą tego typu produktów makijaż można wykonać w sposób prosty i szybki. Na ostateczny wygląd makijażu wpływ ma również rodzaj zastosowanej bazy. Powinna ona zapewniać idealne wyrównanie struktury skóry powieki. Dzięki temu prawidłowa aplikacja i rozcieranie kosmetyków przebiegają prościej, a cienie utrzymują się na skórze zdecydowanie dłużej.

Udostępnij