redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Moda

Jak dobrać koszulę męską do sylwetki i biurowego dress code’u?

Jak dobrać koszulę męską do sylwetki i biurowego dress code’u?

Koszula męska to część garderoby, którą można założyć przy różnego rodzaju eleganckich okazjach. Uniwersalny charakter tej części stroju pozwala na dokładne dopasowanie do reszty stylizacji i stworzenie spójnego ubioru, który pomoże zbudować odpowiednie wrażenie wśród innych ludzi. Koszule męskie, które znajdziesz w sklepach internetowych, to wybór różnorodnych produktów, które trafią w gusta najbardziej wymagających klientów. 

Jak dobrać koszulę męską do sylwetki?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru koszuli wymaga znajomości kilku parametrów. Konieczne jest zmierzenie obwodu szyi tak, aby jak najlepiej dobrać rozmiar kołnierzyka. Jeśli jest on odpowiednio dopasowany to przylega do szyi, ale w żaden sposób jej nie uciska. Drugim ważnym elementem jest określenie wzrostu osoby, która będzie nosiła koszulę. Aby nie popełnić żadnych błędów, można skorzystać z typowej tabeli rozmiarów. O tym, czy koszula będzie dobrze wyglądać, decyduje również to, czy rękawy będą miały odpowiednią długość. Mankiety powinny wystawać spod marynarki, aby został osiągnięty oczekiwany efekt stylistyczny.

O jakości koszuli świadczy też tkanina, z której została ona zrobiona. Najczęściej do ich produkcji używa się bawełny z domieszką włókien syntetycznych lub lnu. Na to, jak będzie się ostatecznie prezentowała tkanina, wpływ ma przede wszystkim grubość włókien, z których składa się materiał. To czy splot jest ciasny decyduje też o izolacji cieplnej i możliwości termoregulacji. Postaw na takie koszule męskie, które będą dokładnie odpowiadały zapotrzebowaniu oraz skomponują się z resztą ubrań, które masz w swojej szafie. Bogaty wybór koszul znajdziesz na https://ombre.pl/pol_m_Odziez_Kategorie_Koszule-5976.html

Jak dobrać koszulę męską do biurowego dress code’u?

Koszula bardzo dobrze sprawdzi się jako część ubioru, którą można założyć do pracy. To, czy będzie ona dobrze dopasowana do stylizacji zależy w dużej mierze od tego, jakie zwyczaje panują w firmie. Najbardziej klasyczne, eleganckie koszule to te w uniwersalnych kolorach takich jak biel, szarość i błękit. Można je dopasować do garnituru, który jest najlepszym wyborem podczas ważnych spotkań z klientami, czy w sytuacjach, kiedy trzeba poprowadzić prezentację przed dużym audytorium. 

Elegancki formalny dress code to jednak nie jedyny, który obowiązuje w przedsiębiorstwach. Drugim rodzajem ubioru, który sprawdza się w pracy jest stylizacja typu smart casual. Ten rodzaj stroju jest znacznie luźniejszy i nie wymaga zastosowania sztywnych reguł. Do takich strojów można dobrać bardziej frywolne dodatki i wygodniejsze obuwie, ale także sama koszula może mieć na przykład nieoczywisty kolor albo być ozdobiona ciekawym wzorem. Oczywiście nie należy przesadzać i warto jednak zadbać o to, aby utrzymać elegancki look. Koszule męskie nawet do mniej formalnych zestawów wprowadzą element klasyki. Ich krój ładnie podkreśla zalety sylwetki i nadaje odpowiedniego szyku.

Udostępnij