redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Jakie są godne polecenia kwiaty na parapet?

Jakie są godne polecenia kwiaty na parapet?

Kwiaty doniczkowe stanowią doskonałą dekorację każdego domu i mieszkania. Są one chętnie wybierane przed klientów, ponieważ tworzą bardzo przytulny klimat we wnętrzu, a dodatkowo skutecznie oczyszczają i nawilżają powietrze.

O czym należy pamiętać wybierając rośliny do mieszkania?

Przed wyborem i zakupem roślin do domu lub mieszkania należy zdać sobie sprawę z tego, że ich pielęgnacja wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Należy również pamiętać o tym, że opieka nad roślinami wymaga czasu i systematyczności oraz wyboru odpowiedniego stanowiska. Poszczególne rośliny preferują bowiem różne warunki naświetlenia pomieszczenia oraz wilgotności gleby. Jednak mimo tego typu niedogonień, w postaci konieczności poświęcenia czasu i pracy uzyskuje się pełną uroku dekorację, która fantastycznie koi zmysły i pozwala się odprężyć i zrelaksować.

Jakie kwiaty należy wybierać na parapet zlokalizowany po stronie południowej?

Parapet położony po stronie południowej cechuje się bardzo silnym nasłonecznieniem. Kwiaty na parapet południowy powinny być zatem odporne na padające na nie bezpośrednio promienie słoneczne. W tych dość trudnych warunkach dobrze poradzą sobie zatem odmiany roślin przystosowane do wzrostu na przesuszonych terenach, w tym między innymi kaktusy i sukulenty, które gromadzą duże ilości wody zapasowej w liściach. W tym przypadku warto zatem wybierać takie rośliny jak: aloes, ananas, grubosz, oplątwa, rozchodnik, wilczomlecz, oliwka, oleander czy storczyk.

Jakie kwiaty należy wybierać na parapet północny?

Parapet północny cechuje się zdecydowanie mniejszym nasłonecznieniem oraz niższymi wartościami temperatury. Warunki te nie są zatem korzystne dla wzrostu większości roślin doniczkowych. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku należy całkowicie rezygnować z zielonej ozdoby. Doskonale bowiem sprawdzą się tu gatunki o ciemnozielonych liściach, w tym choćby: bluszcz, monstera, zamikulkas, skrzydłokwiat, fuksja czy niektóre paprocie.

Jakie kwiaty warto wybierać na parapet wschodni?

Parapet położony po stronie wschodniej stanowi dobre stanowisko dla wzrostu roślin, które są wrażliwe na bezpośrednią ekspozycję na słonce. Tego typu miejsca są nieco zacienione i nasłonecznione jedynie od rana do południa. Przez resztę dnia w miejsca te dociera jedynie światło rozproszone. Na wschodni parapet polecane są zatem cieniolubne gatunki roślin, w tym między innymi: bluszcz, dracena, anturium, monstera, skrzydłokwiat, hoja czy trzykrotka.

Na jakie kwiaty na parapet zachodni warto się zdecydować?

Parapet położony po stronie zachodniej nasłoneczniony jest w godzinach popołudniowych. Kwiaty na parapet zachodni powinny zatem preferować stanowiska cieple oraz takie, które cechują się delikatnym nasłonecznieniem. Wśród wielu tego typu gatunków warto zatem wybierać rośliny takie jak na przykład: anturium, azalia, begonia, dracena, grubosz, figowiec, fiołek, hoja, kroton czy storczyk. W takich warunkach dobrze będą również wzrastać rośliny preferujące częściowe zacienienie, w tym choćby kaktusy.

Udostępnij