redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

ModaUroda

Czym jest refleksologia dłoni?

Czym jest refleksologia dłoni?

Refleksologia dłoni to terapia, która pomaga łagodzić liczne dolegliwości dotykające różnych obszarów ciała. Podczas zabiegu wykorzystuje się bowiem swoistą mapę ciała, zakładając że odpowiednie stymulowanie punktów znajdujących się na dłoniach wpływa na odpowiadające im organy ciała. Poza tym, zabiegi wykonywane są zwykle w przyjaznej atmosferze świec i muzyki, co sprzyja wyciszeniu i relaksowi.

W jaki sposób działa refleksologia dłoni?

Refleksologia dłoni to terapia holistyczna. Oznacza to, że oddziałuje ona na cały organizm za pomocą stymulowania odpowiednich punktów zlokalizowanych na dłoniach. Są to tak zwane refleksy. Korzenie refleksologii sięgają tradycyjnej medycy chińskiej, zgodnie z którą na pogorszenie stanu zdrowia wpływa zaburzony przepływ energii w ciele. Blokady energii ujawniają się w postaci zmian chorobowych, a ich usunięcie rozpoczyna proces zdrowienia. Zgodnie z zasadami medycyny niekonwencjonalnej dłonie są obiciem ciała, a uciskanie znajdujących się na nich refleksów pobudza do prawidłowej pracy narządy i organy.

Jak przebiega zabieg refleksologii dłoni?

Zabieg refleksologii rozpoczyna się od ich rozluźnienia. W tym celu terapeuta wykorzystuje ruchy okrężne lub ucisk punktowy wykonywany za pomocą kciuka. Masowanie refleksów znajdujących się po wewnętrznej stronie dłoni silnie pobudza centralny układ nerwowy oraz wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia. Napływ utlenionej krwi do danego obszaru wpływa na poprawę przemiany materii, zwiększenie ilości przeciwciał oraz skuteczne usuwanie toksyn.

Jakie korzyści przynosi zabieg?

Poprzez masaż punktów na dłoniach można wprowadzić organizm w stan odprężenia. Podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia zakończeń nerwowych, a impulsy przekazywane są przez całe ciało, w tym między innymi do mózgu. Jak wspomniano powyżej, refleksologia pobudza krążenie, przyspiesza przemianę materii w tkankach, dostarcza substancji odżywczych oraz wpływa na skuteczną eliminację toksyn z organizmu. Dochodzi zatem do pobudzenia układu nerwowego i krwionośnego w sposób naturalny. Poza tym, refleksologia skutecznie odpręża i relaksuje zmęczone ciało, w tym przede wszystkim dłonie, wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry, ogranicza w znacznym stopniu nieprzyjemne uczucie zimnych dłoni oraz niweluje stres i koi nerwy. Zabiegi mają również pozytywny wpływ na poprawę jakości snu, pamięć oraz koncentrację. Masaż dłoni jest również polecany w dolegliwościach bólowych, w tym między innymi podczas migreny, nadwyrężenia mięśni ramion, pleców i karku, a także podczas menstruacji.

Kto powinien skorzystać z zabiegu refleksologii?

Zabiegi z uwagi na swoje dobroczynne działanie są polecane w przebiegu wielu dolegliwości. Mogą być stosowane między innymi u pacjentów borykających się z dolegliwościami bólowymi dłoni oraz głowy, a także sztywnością karku. Z masażu powinny również skorzystać osoby cierpiące z powodu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym między innymi żołądka, a także narażone na przewlekły stres, zmęczone, osłabione oraz mające problemy ze spokojnym snem.

Udostępnij