redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

LifestyleUroda

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja dłoni?

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja dłoni?

Zadbane dłonie są synonimem eleganckiej kobiety. To często właśnie na dłoniach widać upływający czas. Czasu nie można zatrzymać, ale można opóźnić jego działanie. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja dłoni?

Krem do rak – niezbędny element pielęgnacji

Skóra rąk jest wyjątkowo delikatna. Zawiera niewiele gruczołów łojowych oraz dużą ilość gruczołów potowych, co sprawia, że skóra, szczególnie w starszym wieku, szybko ulega przesuszeniu.

Skóra rąk pod wpływem czynników atmosferycznych bardzo szybko zaczyna być przesuszona, szorstka, traci koloryt. Używanie kremów do rąk powinno być standardowym postępowaniem. Niestety często jest tak, że latem, wiele osób o tym zapomina. Zimą, gdy ręce szybko ulegają przesuszeniu i zaczynają pękać częściej pamiętamy, by nakremować je przed wyjściem na mróz.

Peeling dłoni

Regularna pielęgnacja dłoni pozwoli zachować jej ładny, zdrowy kolor. Nie można zapomnieć o peelingu, który pomaga złuszczyć martwy naskórek, poprawia ukrwienie oraz ujędrnia.

Peeling dłoni można wykonać przy pomocy kosmetyków, które kupimy w każdej drogerii, ale również można zadbać o ręce domowymi sposobami przy użyciu środków, które znajdują się w każdej kuchni.

Pielęgnacja dłoni przy pomocy cukru, oliwy z oliwek i soli daje niesamowite efekty. Wystarczy zmieszać te składniki (w takich samych proporcjach), a następnie nałożyć na dłonie i delikatnie wcierać. Na koniec zmywamy peeling letnią wodą, a w skórę wcieramy krem nawilżający. Takie zabiegi warto powtarzać minimum raz w tygodniu.

Maseczka dla dłoni

Peeling dłoni warto również uzupełnić wykorzystując maseczki. Warto robić je 2 a nawet 3 razy w tygodniu. Trzeba pamiętać, że ręce po peelingu będą bardziej skłonne do przyjmowania kosmetyków. Koniecznie trzeba to wykorzystać.

Maseczkę również można wykonać samemu. Wystarczy wykorzystać białko jaja kurzego, 1 łyżkę miodu oraz 1 łyżkę oliwy. Wszystko mieszamy. Nakładamy maseczkę na dłonie, na wierzch warto założyć bawełniane rękawiczki, które pozwolą wygodnie funkcjonować. Maseczkę zostawiamy na kilka minut. Bardzo wygodne jest wykonanie maseczki na noc, dzięki dłuższemu czasowi aplikacji ręce będą idealnie nawilżone. Spanie w bawełnianych rękawiczkach nie jest kłopotliwe.

W te dni, gdy mamy więcej czasu, warto również zadbać o dłonie wykonując kąpiel w oliwie. Jest to bardzo prosty i wyjątkowo skuteczny zabieg pielęgnacyjny. Do miseczki wlewamy delikatnie podgrzaną oliwę z sokiem z połowy cytryny. Uwaga! Należy sprawdzić, czy oliwa nie ma zbyt wysokiej temperatury. Powinna być letnia, a nie gorąca. Kilka minut trzymamy w niej dłonie. Sok z cytryny rozjaśni ich kolor, a oliwka nawilży. Dłonie będą wyglądały młodo i pięknie.

Słońce jest niebezpieczne

Pielęgnacja dłoni zimą to standardowe postępowanie. Używamy kremów do rąk, nakładamy rękawiczki. Niestety dużo rzadziej pamiętamy, by o ręce dbać również latem, gdy jest słońce.

Wychodząc z domu w słoneczny dzień nakładamy na twarz kremy z filtrem. Rzadko kiedy jednak robimy to samo dla dłoni. Błąd! Krem z filtrem na dłonie to konieczność.

Udostępnij