redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażUroda

W jaki sposób należy dbać o odpowiednie nawilżanie twarzy?

W jaki sposób należy dbać o odpowiednie nawilżanie twarzy?

Wraz z wiekiem oraz na skutek negatywnego oddziaływania czynników zewnętrznych skóra twarzy traci swój pełen blasku wygląd. Pogorszenie kondycji skóry wynika z osłabienia jej struktur oraz braku odpowiedniego nawilżenia. Warto zatem ograniczać te negatywne skutki stosując odpowiednie zabiegi i podejmując inne działania mające na celu skuteczne nawilżanie twarzy.

Dlaczego dochodzi do pogorszenia kondycji skóry?

Jak wspomniano powyżej, pogorszenie stanu skóry wynika z procesów fizjologicznych i związane jest z upływem czasu. Zmiany mogą być nasilone na skutek negatywnego oddziaływania czynników zewnętrznych, w tym choćby nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Przyczyną nieatrakcyjnego wyglądu skóry mogą być również nieprawidłowo wykonywane zabiegi kosmetyczne lub stosowanie kosmetyków, które nie są odpowiednie dla danego typu skóry.

Dlaczego odpowiednie nawilżacie skóry jest tak ważne?

Wygląd skóry zmienia się wraz z wiekiem. Na jej powierzchni mogą się zatem pojawiać zmarszczki, które są jednymi z pierwszych objawów spadku poziomu nawilżenia. Dlatego właśnie o poziom ten należy dbać już od najmłodszych lat między innymi wybierając odpowiednie kosmetyki. Poza tym nie bez znaczenia jest tak zwane nawilżanie od wewnątrz. Powinno się ono obywać poprzez regularne spożywanie niewielkich ilości wody oraz przyjmowanie suplementów diety lub ziół poprawiających kondycję skóry. Preparaty te dostępne są w drogeriach i aptekach.

Czym należy się kierować, wybierając odpowiednie kosmetyki?

Skuteczne nawilżanie twarzy może być prowadzone za pomocą specjalistycznych kosmetyków. Godne polecenia produkty zostały opracowane przez kosmetologów i dermatologów oraz zawierają wyłącznie naturalne składniki. Taki skład pozwala przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, a jednocześnie nie powoduje podrażnień oraz uczuleń. Produkty powinny być bogate w witaminy oraz składniki, które wpływają na poprawę struktury skóry oraz pomagają zregenerować jej naturalną warstwę ochronną. Stanowi ona bowiem swoistą barierę przed utratą nadmiaru wilgoci. W celu jej odbudowy warto sięgać po produkty przeznaczone do cery przesuszonej i wymagającej, w tym atopowej. Wyroby powinny być bogate w ceramidy, które stanowią naturalny składnik lipidów skóry. Związki te są zawarte w kremach oraz balsamach. W sprzedaży dostępne są również kosmetyki zawierające specjalne kompleksy wiążące cząsteczki wody w skórze oraz zapobiegające jej nadmiernej utracie. Tego typu związki zawarte są w dermokosmetykach oferowanych w sprzedaży aptecznej i często stanowią one uzupełnienie kompleksowej kuracji leczniczej.

Jakie inne czynniki wpływają na odpowiednie nawilżanie twarzy?

Na kondycję skóry duży wpływ ma prowadzony tryb życia. Brak ruchu na świeżym powietrzu czy nałogi, w tym przede wszystkim palenie papierosów mogą przyczyniać się znacznie do pogorszenia jej stanu. Nie bez znaczenia jest również stosowana dieta. Powinna być ona bogata w dobroczynne tłuszcze, które zapobiegają przesuszeniu skóry oraz jej swędzeniu. Poza tym w codziennym jadłospisie powinny być uwzględnione produkty bogate w witaminy A, C i E oraz związki mineralne. Ich cennym źródłem są warzywa i owoce. Ich spożywanie przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu wolnych rodników oraz stymulacji produkcji kolagenu, który powoduje wzrost elastyczności skóry.

Udostępnij