redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Na czym polega protetyka?

Na czym polega protetyka?

Wizyta u protetyka jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli masz problemy z brakiem uzębienia i chcesz szybko zyskać piękny uśmiech. Protetyka Łódź daje szansę na brak wstydu w szerokim uśmiechaniu się.

 

Czym dokładnie zajmuje się protetyka Łódź?

Protetyka Łódź zajmuje się przede wszystkim profilaktyką i leczeniem zębów. Zwykle trzeba udać się do protetyka, gdy zwykła pomoc dentystyczna nie jest już wystarczająca. Specjalista może pomóc w poprawie wyglądu uzębienia, co gwarantuje także zapobiegnięciem dalszym zmianom zachodzącym w jamie ustnej. Uzupełniając braki w uzębieniu dbasz zarówno o swój komfort, jak i zdrowie.

 

Dlaczego protetyka Łódź jest ważną dziedziną stomatologii?

Braki w uzębieniu są problematyczne pod wieloma względami i trzeba zdawać sobie z nich sprawę. Nie są jedynie kwestią nieestetyczną, ale przede wszystkim utrudniają przyjmowanie posiłków i przeżuwanie określonych produktów spożywczych, szczególnie tych bardzo twardych. Jeżeli pokarmy nie zostaną we właściwy sposób rozdrobione, szwankować może zacząć także trawienie, co prowadzi do powstania kolejnych problemów zdrowotnych.

 

Okazuje się, że problemem mogą okazać się już nawet pojedyncze braki w uzębieniu. Zęby zaczynają układać się w niewłaściwy sposób, wysuwają się do przodu, pochylają się, a kości w ich obrębie mogą zacząć zanikać. Pacjent może cierpieć na dolegliwości związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a to może prowadzić do kolejnych ubytków.

 

Zakładanie protezy, czyli protetyka Łódź w najczystszej postaci

Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu jest proteza. Protetyka Łódź poprawia komfort życia, jak i przywraca piękny uśmiech w sposób trwały. Zwiększają się możliwości przeżuwania i rozdrabniania pokarmów, a w łuku zębowym nie powstają żadne zmiany.

 

Gdy zdecydujesz się na protezę zębową, ważne jest, aby regularnie udawać się na wizyty do protetyka. Zwykle pierwsza kontrolna wizyta odbywa się po 2 tygodniach od założenia protezy. Jeżeli jednak pojawią się jakiekolwiek niedogodności w jej noszeniu, czyli uwieranie, ból, warto od razu udać się do stomatologa w celu rozwiązania problemu. Zwykle proteza jest piłowana i bardziej dostosowywana do dziąseł.

 

Do protetyka warto udać się również wtedy, gdy proteza ulegnie uszkodzeniu. Nigdy nie decyduj się na jej naprawianie samodzielnie, ponieważ możesz sobie jedynie zaszkodzić. Drobne elementy mogą oderwać się w trakcie przeżuwania, a to może spowodować nawet zadławienie lub uszkodzenie przewodu pokarmowego. Postępuj rozsądnie nosząc protezę.

 

 

Udostępnij