redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Lifestyle

Jak się ubierać na siłownię? – cenne wskazówki

Jak się ubierać na siłownię? – cenne wskazówki

Rozpoczynając przygodę z siłownią lub innymi zajęciami na sali w klubie fitness, należy się odpowiednio przygotować. W celu podjęcia aktywności ruchowej konieczna jest bowiem odpowiednia motywacja oraz właściwy stój. Podczas jego kompletowania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Zatem, jak się ubierać na siłownię?

Na co należy zwrócić uwagę, przygotowując ubranie na siłownię?

Poszczególne elementy stroju sportowego nie mogą powodować otarć skóry oraz wrażenia dyskomfortu. Ponadto nie powinny one ograniczać ruchów ciała. Muszą być za to wykonane z przewiewnych tkanin, które w bardzo ograniczonym stopniu nasiąkają potem oraz skutecznie odprowadzają wilgoć z dala od powierzchni ciała. Strój na ćwiczenia powinien również cechować atrakcyjny design.

Czy wybór odpowiedniej bielizny ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Dlatego podczas kompletowania zestawu na ćwiczenia nie można zapominać o odpowiedniej bieliźnie. W tym wypadku, szczególnie polecana jest bielizna termoaktywna, która zapewnia optymalny przepływ powietrza oraz nie powoduje gromadzenia się potu na powierzchni skóry. Kobiety na czas ćwiczeń powinny wybierać biustonosze sportowe bezszwowe lub posiadając szwy płaskie. Godne polecenia biustonosze mają wszyte usztywnione miseczki i cechują się szerokimi ramiączkami, które skutecznie podtrzymują ciężar piersi.

Jak wybrać dobre skarpetki na siłownię?

Wybór odpowiednich skarpetek ma duże znaczenie. Powinny być one bowiem wykonane z tkanin, które skutecznie zapobiegają powstawaniu otarć skóry stóp oraz gromadzeniu się wilgoci sprzyjającej rozwojowi grzybicy. Dobre skarpetki amortyzują również wstrząsy pojawiające się podczas poskoków.

Czym cechują się dobre buty na siłownię?

Podczas wyboru butów należy zwrócić uwagę na ich podeszwę. Powinna być ona elastyczna oraz musi ograniczać ryzyko poślizgnięcia się. Buty muszą również zapewniać dostęp powietrza do skóry oraz zapewniać stabilność stopy.

Na jaką koszulkę warto się zdecydować?

Godna polecenia koszulka na siłownię powinna być wykonana z tkaniny termoaktywnej, która nie chłonie potu i chroni ciało przed nieprzyjemnym uczuciem wilgoci i chłodu. Koszulka może być również wykonana z przyjaznej skórze bawełny z dodatkiem sztucznych włókien, które zwiększają jej elastyczność.

Jak wybrać dobre spodnie?

Krótkie spodnie na siłownię są wygodne i polecane zwłaszcza w upalne dni. Należy jednak podkreślić, że nie dostatecznie chronią one skórę użytkownika przed możliwością otarć. Alternatywą są długie legginsy czy spodnie. W tym przypadku, warto zwrócić uwagę na obecność ściągaczy w nogawkach, które poprawiają funkcjonalność spodni i bezpieczeństwo użytkownika ograniczając możliwość zahaczenia materiałem o sprzęt czy buty.

Jak się modnie ubrać?

Ubrania na siłownię powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Warto zatem wybierać poszczególne elementy garderoby wykonane w neonowych kolorach, w tym choćby: żółte, zielone czy pomarańczowe. W sprzedaży dostępne są również modne produkty uszyte z nowoczesnych tkanin z motywami inspirowanymi światem rośli lub zwierząt. Kompletując zestaw na siłownię warto również zadbać o stylowe dodatki, w tym choćby: pojemną torbę, okulary, rękawiczki, opaskę lub czapkę z daszkiem.

Uwaga:
jak się ubierać na siłownie – błąd w słowach kluczowych „ę”

Udostępnij