redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażUroda

Jak wykonać makijaż krok po kroku?

Jak wykonać makijaż krok po kroku?

Choć wykonanie makijażu wymaga sporej precyzji, nie jest wcale umiejętnością, której nie da się opanować. Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim wiedza o tym, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki i jakich błędów unikać. Początkowo makijaż krok po kroku może być czasochłonny, wraz z nabieraniem wprawy czas jego wykonywania będzie jednak ulegał systematycznemu skróceniu.

Zacznij od korektora

Nie ma chyba takiej kobiety, której skóra byłaby wolna od niedoskonałości. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie można z nimi skutecznie walczyć. Kosmetykiem sprawdzającym się najlepiej podczas prób ich tuszowania jest korektor, nic więc dziwnego, że sięganie po niego jest często opisywane jako pierwszy krok prowadzący do udanego makijażu. Korektor najlepiej nakładać za pomocą pędzelka, choć pomocny może okazać się również specjalny aplikator. Oczywiście, można z niego zrezygnować, będzie jednak wiązało się to z korzystaniem z większej ilości pudru. To z kolei może sprawić, że makijaż stanie się cięższy i mniej naturalny.

Nałóż podkład

Kolejnym etapem makijażu jest nakładanie podkładu i nie sposób nie zauważyć tego, że właśnie tu najczęściej zdarza się popełniać błędy. Jednym z najpoważniejszych jest sięganie po ciężkie kosmetyki, które rozsmarowuje się z trudnością. Przed zakupem pokładu warto też upewnić się, że ma on właściwości nawilżające, a tym samym jego stosowanie nie będzie nadmiernie obciążać skóry. Samo rozprowadzanie podkładu nie jest trudne, dobrze jest jednak pamiętać, że powinien pojawić się na całej twarzy, aż do linii żuchwy. Jeśli jego odcień jest dobrany we właściwy sposób, najprawdopodobniej nie trzeba będzie nakładać go na szyję, by ujednolicić jej kolor.

Zaakcentuj oczy

To o oczach mówi się najczęściej, że są zwierciadłem duszy. Nic więc dziwnego, że poradniki poświęcone przygotowaniu dobrego makijażu poświęcają im wiele uwagi. Gdy warstwa podkładu znajduje się już na powiekach, możliwie staje się nałożenie cienia jako bazy. Najlepiej, jeśli będzie to cień matowy – beżowy albo kremowy. Do jego rozprowadzania warto użyć pędzelka. Pozwoli to na staranne rozmieszczenie cienia na całej powiece, aż po brew. Troska o staranność wykonania tego etapu makijażu nie jest wcale nieuzasadniona. Pozwala na optyczne powiększenie oka. Główny kolor cienia nie jest wcale mniej ważny, nie warto jednak sięgać po niego tak długo, jak długo nie ma się pewności, że baza została rozprowadzona we właściwy sposób.
Jednym z najtrudniejszych etapów makijażu oka jest wykorzystywanie kredki, aby wzmocnić jego efekt. Na szczęście, także tu wprawa przychodzi z czasem. Pracę z kredką należy rozpocząć od narysowania na górnej powiece linii, które będzie prowadzić wzdłuż krawędzi rzęs. Osoby pozbawione wprawy mogą w tym celu używać cienia do powiek – efekt będzie zbliżony, a samo wykonanie kreski okaże się znacznie łatwiejszym zadaniem. Dzięki temu zabiegowi rzęsy z pewnością będą sprawiać wrażenie gęstszych, a do tego bez trudu uda się nam podkreślić charakterystyczny dla nich naturalny koloryt.

Udostępnij