redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażUroda

Co to jest strobing i po co się go stosuje?

Co to jest strobing i po co się go stosuje?

Konturowanie twarzy to bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Polega on na odpowiednim użyciu środków kosmetycznych, takich jak bronzera, różu i oczywiście korektora. Strobing to proces, który pozwala na uzyskanie podobnych efektów, tyle że za pomocą pojedynczego rozświetlacza. Dzięki temu można uzyskać na twarzy zdrowy i olśniewający wygląd.

Strobing co to jest i jak działa?

W gruncie rzeczy strobing to umiejętna technika konturowania twarzy, którą stosują głównie profesjonaliści. Dzięki niej twarz i cera wydają się młodsze, zdrowsze i odświeżone. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że efekt strobingu nadaje kobiecemu wyglądowi odrobiny dziewczęcości. Zaletą tej metody jest możliwość wykonania kompleksowego makijażu bez konieczności zużywania całego spektrum kosmetyków. Co więcej, proces nakładania kosmetyku rozświetlającego trwa zaledwie kilka minut, co jest odpowiedzią na potrzeby kobiet ceniących sobie czas.

Kto skorzysta na strobingu?

Strobing może być stosowany przez wszystkie kobiety i to w praktycznie każdym wieku. Niemniej największe efekty przynosi on u tych pań, które posiadają suchą, matową skórę i borykają się z charakterystyczną opuchlizną w okolicach oczu. Dzięki temu skądinąd prostemu zabiegowi można zamaskować ślady zmęczenia, dzięki czemu sprawdza się on zwykle po nieprzespanej nocy. Co ciekawe, wygląd twarzy poddanej strobingowi nieodłącznie kojarzy się ze Słońcem i wakacjami. Jest to więc idealny makijaż na zimę. A jeśli kobieta ma problem z przetłuszczoną cerą, powinna ona skupić się na wcześniejszym zastosowaniu specjalnego fluidu. Dzięki niemu skóra stanie się matowa, a tym samym gotowa na przyjęcie rozświetlacza.

Strobing – jak profesjonalnie wykonać zabieg?

Proces rozświetlania twarzy należy rozpocząć od zastosowania kremu na dzień. Następnym krokiem będzie wyrównanie kolorytu cery za pomocą specjalnego korektora. Po zrealizowaniu tych wszystkich czynności należy utrwalić całość za pomocą specjalnego, transparentnego pudru, a następnie nałożyć na twarz wspomniany wcześniej kosmetyk rozświetlający. Warto zauważyć, że dla uzyskania lepszego efektu kosmetyk ten musi mieć delikatną, złotawą barwę. Proces jego nakładania zaczyna się od zaznaczenia nosa (czubka), łuku nad brwiami i łuku kupidyna za pomocą cienkiego pędzla. Następnie grubym pędzlem należy zaznaczyć brodę i czoło. Jeśli chodzi o czoło, to warto zaznaczyć tym pędzlem kształt odwróconego trójkąta. dzięki któremu efekt jego rozświetlenia będzie jeszcze intensywniejszy. Na koniec nakłada się kosmetyk pod oczami, przy ich kącikach, a także na skroniach. Uzyskany w ten sposób makijaż warto sprawdzić w miarę intensywnym światłem. Ważne, aby padało ono z różnych stron, dzięki czemu łatwiej będzie można symulować efekt naturalnego światła słonecznego.

Podsumowując, strobing to wyjątkowy, bo odmładzający makijaż rozświetlający, dzięki któremu twarz będzie prezentować się zdrowo, pięknie i młodo. Co więcej, pod względem swego kolorytu będzie ona nawiązywać do letnich, gorących miesięcy.

Udostępnij