redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

MakijażUroda

Na jakie okazje nadaje się delikatny makijaż?

Na jakie okazje nadaje się delikatny makijaż?

Makijaż jest nieodłączną częścią życia większości kobiet. Każda kobieta chce dobrze wyglądać, dlatego codziennie się maluje. Jedne panie wolą mocniejszy makijaż, a inne delikatny. Z pozoru może wydawać się, że wieczorowy makijaż jest trudniejszy do zrobienia, ale niekoniecznie jest to prawda. Delikatny makijaż dzienny wymaga wprawy i użycia odpowiednich kosmetyków. Jak go wykonać?

Delikatny makijaż na co dzień

Zrobienie make-up wymaga zręcznej ręki. Większość pań nie ma z tym problemu. Czasami jednak nie każda kobieta umie zrobić delikatny makijaż. A przecież do pracy czy na wyjście na zakupy nie trzeba się mocno malować. Czego unikać, robiąc delikatny make-up? Przede wszystkim należy użyć kosmetyków zbliżonych kolorystycznie do barw naturalnych. Nie używamy eyelinera i czarnej kredki do oczu. Cienie powinny być jasne lub kremowe, możemy także z nich zrezygnować. Puder i podkład powinny być nałożone w niewielkiej ilości, aby przykryć niedoskonałości i wygładzić cerę. Możemy delikatnie podkreślić brwi oraz usta pomadką w kolorze naturalnym. Taki makijaż idealnie nadaje się na co dzień, do pracy oraz na spacer.

Jakich kosmetyków używać do makijażu?

Wykonanie makijażu wymaga użycia wielu kosmetyków. Ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Powinny być one przebadane dermatologicznie, aby nie podrażniały delikatnej skóry twarzy. Ważne jest także to, aby zdecydowana większość składu była naturalna. Przed zakupem odpowiedniego kosmetyku, najlepiej jest skorzystać z próbki. Taka próbka pokaże, czy nie jesteśmy na dany preparat uczulone i czy na pewno wybrany kolor nam odpowiada. Warto wybierać kosmetyki sprawdzonych marek, które oferują produkty wysokiej jakości.

Delikatny make-up – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Bardzo często bywa tak, że nawet wyjście do sklepu po bułki wiąże się ze zrobieniem makijażu. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez pomalowania się. Właśnie w takich sytuacjach świetnie sprawdza się delikatny make-up. Wystarczy położyć podkład na twarz oraz puder i buzia wygląda promienniej. Jeśli pomalujemy jeszcze rzęsy, to bez problemu możemy pokazać się całemu światu.

Makijaż delikatny a wieczorowy

Make-up delikatny świetnie sprawdza się na co dzień. Znakomicie podkreśla urodę oraz tuszuje drobne niedoskonałości. Sprawia, że kobieta wygląda i czuje się młodziej. Wieczorowy makijaż powinien być nieco mocniejszy. Wybierając się na imprezę lub kolację, możemy podkreślić urodę, używając odpowiednich technik makijażu. Wykonanie wieczorowego make-up wymaga wprawy oraz odpowiednich kosmetyków. Najlepiej wybrać dobrej jakości zestaw cieni do powiek oraz eyeliner, który podkreśli kontur oka. Do makijażu wieczornego niezbędna jest także szminka, która długo się utrzymuje na ustach, podkład, puder oraz róż do policzków. Makijaż wieczorowy powinien pasować do stroju oraz okazji. Oko powinno być mocno zaakcentowane. Usta ponętne i błyszczące. Różem możemy zaakcentować kości policzkowe i wyostrzyć kontur twarzy.

Udostępnij