redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

DomLifestyle

Jak zaaranżować nowoczesne biuro w domu?

Jak zaaranżować nowoczesne biuro w domu?

Możliwość pracy zdalnej pozwala wielu osobom na pracę w domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale tylko pod warunkiem, że można w domu zaaranżować nowoczesne i funkcjonalne biuro. O czym nie można zapomnieć, aranżując miejsce do pracy?

Miejsce w salonie?

Nowoczesne biuro w domu powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Praca na stole w kuchni czy w salonie nie jest wygodna. Codzienny rytm domowego życia zakłóca pracę. Nie znaczy to jednak, że w salonie nie można wydzielić cichego kąta do pracy.

Nowoczesne biuro w domu można wydzielić z salonu przy pomocy szklanych ścianek akustycznych. Jest to idealne rozwiązanie. Szkło przepuszcza światło więc i salon i gabinet będą dobrze doświetlone. Jednocześnie szklane ścianki zniwelują odgłosy rodzinnego życia.

Warto również pamiętać, że wydzielenie nowoczesnego biura w domu przy pomocy szklanych ścianek nie zakłóci przestrzeni. Salon nadal będzie wydawał się przestronny.

Osoby, które mogą liczyć na spokój w ciągu dnia mogą wydzielić nowoczesne biuro w domu przy pomocy regałów, na których ustawią segregatory z dokumentami oraz żywe rośliny. Jest to propozycja mniej kosztowna i równie elegancka.

Funkcjonalna przestrzeń

Aranżując nowoczesne biuro w domu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność. Wygodne biurko oraz ergonomiczny fotel to najważniejsze wyposażenie kąta do pracy.

Wybierając biurko warto skoncentrować się na modelach narożnych. Dzięki ustawieniu biurka w rogu pokoju zyskamy wiele cennego miejsca. Jednocześnie biurko będzie dostatecznie duże, by wygodnie na nim pracować. Koniecznie trzeba pamiętać, że na biurku musi zmieścić się komputer, segregator z dokumentami, a często również drukarka.

Kolejnym elementem wyposażenia domowego biura jest wygodny fotel. Warto zadbać, by miał profilowane oparcie, które w naturalny sposób dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa. Ważne są również podłokietniki, które pozwalają na położenie ramion, dzięki temu kręgosłup zostanie delikatnie odciążony.

Wybierając fotel warto zadbać, by był na kołach, dzięki temu można poruszać się przy biurku bez wstawania. Warto pamiętać, że na miękką powierzchnię taką jak dywan lepsze będą koła twarde. Na parkiet lub deski podłogowe koniecznie trzeba wybrać koła miękkie. Pozwoli to uchronić podłogę przed zniszczeniem.

I jeszcze coś pięknego

Nowoczesne biuro w domu nie musi być surowe i pozbawione ozdób i dekoracji. Warto zadbać, by było przytulne i eleganckie.

Nasze samopoczucie na pewno poprawią obrazy na ścianach. Można wybrać sielski krajobraz lub wprost przeciwnie, sztukę nowoczesną. Sprawdzą się również grafiki. Wszystko zależy od gustu właściciela biura.

Nie można również zapominać o żywych roślinach. Są one nie tylko dekoracją, ale również pomagają się odprężyć w chwilach zmęczenia. Dbają również o lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu.

Dobrym pomysłem jest również tablica, która znajdzie się nad biurkiem. Może to być tablica korkowa, magnetyczna czy pomalowana farbą tablicową. Można na niej umieścić najpilniejsze zadania do wykonania lub śmieszne i motywujące teksty.

Udostępnij