redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

ModaUroda

Łatwe fryzury – pomysły i inspiracje

Łatwe fryzury – pomysły i inspiracje

Dobry wygląd poprawia samopoczucie oraz dodaje pewności siebie. Niestety w natłoku codziennych obowiązków często brakuje czasu na wizytę u stylisty lub makijażystki. Na szczęście, aby dobrze wyglądać na co dzień można zastosować kilka sprawdzonych trików, w tym choćby szybkie i łatwe fryzury, które odejmą lat i sprawdzą się zarówno w pracy, jak i na randce.

Na jakie łatwe fryzury warto się zdecydować?

Wśród wielu stylizacyjnych propozycji zdecydowany prym wiodą upięcia. Mogą one mieć charakter klasyczny, jak i bardziej awangardowy. Jednak ich wspólnym mianownikiem jest wygoda. Włosy nie przeszkadzają bowiem podczas wykonywania codziennych aktywności i prezentują się niezwykle korzystnie. W przypadku upięć, dużą popularnością cieszy się tak zwany kucyk. Może on być jednak odrobinę zmodyfikowany. W tym wypadku, pasmo włosów należy owinąć wokół punktu spięcia włosów, a następnie wpleść je upięcie. W ten sposób gumka staje się niewidoczna, a całość prezentuje bardzo efektownie. Włosy można również spleść w warkocz, lecz takie działanie zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Jakie inne łatwe fryzury godne są polecenia?

Poza kucykami i warkoczami na włosach można również wykonywać koki. Aby uzyskać ciekawy efekt włosy należy zaczesać i spiąć tak, jak w przypadku klastycznego wysokiego kucyka. Następnie spięte włosy należy zakręcić wokół własnej osi i owinąć wokół gumki tworząc swoisty wałek. Całość należy spiąć za pomocą drugiej gumki. Jest to bardzo wygodna i szybka do wykonania fryzura, którą w ciągu dnia można łatwo poprawić w razie konieczności. Godną polecenia fryzurą jest również niski koczek. Jest on polecany przede wszystkim w przypadku chęci założenia nakrycia głowy. Aby go wykonać należy przygotować tradycyjny niski kucyk, a następnie podzielić go na dwie części. W ten sposób tworzy się rodzaj pętelki, przez którą należy przełożyć kucyk. Włosy można również upinać w tak zwany półkucyk. Polega on na spinaniu jedynie tych włosów, które znajdują się tuż przy twarzy. Pozostałe włosy zostają rozpuszczone. Tego typu fryzura jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Włosy z okolicy skroni powinny być upięte za pomocą gumki z tyłu lub na czubku głowy. Można z nich również wykonać warkocz lub niewielki kok. Tego typu modyfikacje prezentują się bardzo efektownie. Fryzury mogą być również urozmaicone za pomocą fantazyjne gumki, ozdobnych spinek lub wstążek. To sprawia, że mogą być one z powodzeniem noszone na co dzień, jak i od święta.

Na co należy zwrócić uwagę wykonując tego typu fryzury?

Podczas przygotowywania prostych i szybkich fryzur warto zwrócić uwagę na ich trwałość. Aby włosy można było szybko zaczesać warto pochylić głowę do przodu, a po ich spięciu utrwalić fryzurę za pomocą lakieru. Poza tym, aby fryzura była bardziej trwała wsuwki również warto przed ich wpięciem spryskać lakierem. Powinny być one również kierowane stroną falowaną ku dołowi. Ponadto, wykonywanie fryzury zdecydowanie ułatwi wykorzystywanie dobrej szczotki. Powinna ona skutecznie zagarniać włosy nie tylko w powierzchownej warstwie, ale również nieco głębiej.

Udostępnij