redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Makijaż

Jak dobrać podkład – podstawowe kryteria wyboru podkładu

Jak dobrać podkład – podstawowe kryteria wyboru podkładu

Idealnie dobrany podkład pomoże w stworzeniu nieskazitelnego makijażu, który podkreśli naturalne piękno kobiety. Przy wyborze najlepszego podkładu koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kryteria takie jak kolor, konsystencja czy skład danego produktu.

Jak dobrać podkład do potrzeb i rodzaju cery?

Pierwszym krokiem do doboru idealnego podkładu jest dokładne określenie potrzeb oraz stanu skóry. Skóra tłusta będzie wymagała zastosowania zupełnie innych kosmetyków niż skóra sucha czy wrażliwa – dobór nieodpowiedniego produktu mógłby skutkować znacznym ograniczeniem trwałości makijażu, a także wystąpieniem poważnych podrażnień skóry.

W przypadku cery tłustej dobrym pomysłem może okazać się wybór średnio kryjących formuł o delikatnej, kremowej konsystencji. Przy zakupie podkładu co cery problematycznej warto zadbać również o to, by miał on jak najbardziej naturalny skład. Podkład do cery mieszanej i tłustej powinien cechować się także właściwościami matującymi, które pozwolą zatuszować błyszczenie twarzy.

W przypadku skóry suchej i wrażliwej doskonale sprawdzą się natomiast podkłady o właściwościach nawilżających i rozświetlających, dzięki którym możliwym stanie się uzyskanie naturalnego i niezwykle świeżego efektu. Skóra sucha i wrażliwa polubi także różnego rodzaju podkłady mineralne oraz kremy koloryzujące o lekkiej konsystencji. W przypadku skóry suchej koniecznie trzeba wystrzegać się produktów o matowym, mocno kryjącym wykończeniu, które mogłyby wpłynąć na nadmierne przesuszenie naskórka.

Jak dobrać podkład – wybór idealnego koloru

Wybór idealnego koloru podkładu warto rozpocząć od określenia tonacji skóry – najczęściej wyróżnia się 3 typy tonacji: chłodny, ciepły i neutralny. Odpowiednie określenie kolorytu skóry pomoże w znacznym zawężeniu poszukiwań, przyspieszając wybór najlepszego podkładu.

Kolejny krok to wybór dobrze dopasowanego koloru, który powinien całkowicie stopić się z naturalnym kolorem twarzy, szyi i dekoltu. Kolor podkładu najlepiej będzie przetestować na policzku. Koniecznie trzeba wystrzegać się testowania koloru podkładu na dłoni lub nadgarstku – odcień skóry w tym miejscu różni się od koloru skóry na twarzy, takie próbowanie produktu może zakończyć się więc zakupem niedopasowanego kosmetyku.

Jeżeli to możliwe, warto postarać się o wcześniejsze przetestowanie produktu – należy pamiętać o tym, że niektóre podkłady mogą dość mocno się utleniać, zmieniając kolor na nieco ciemniejszy. Sprawdzenie wyglądu i trwałości podkładu na własnej skórze to jedna z najlepszych metod na zakup idealnie dopasowanego produktu.

Podkład w płynie czy kamieniu – który wybrać?

Wybór konkretnej konsystencji podkładu będzie zależał przede wszystkim od indywidualnych upodobań kupującego. Warto zaznaczyć jednak, że podkład w płynie jest z reguły mniej problematyczny w aplikacji niż podkład w pudrze czy kamieniu – fluid można bez problemu nałożyć na twarz wyłącznie przy pomocy dłoni.

Do aplikacji podkładów w pudrze niezbędnym może okazać się pędzel lub specjalna gąbeczka – w większości przypadków nakładanie sypkiego podkładu jest także nieco bardziej czasochłonne niż nałożenie kosmetyku o płynnej, kremowej konsystencji.

Udostępnij