redrubin.pl

Blog o tematyce urody, mody i stylizacji.

Uroda

Jak pozbyć się niedoskonałości z twarzy, ale i wągrów? To trzeba wiedzieć

Jak pozbyć się niedoskonałości z twarzy, ale i wągrów? To trzeba wiedzieć

Walka z niedoskonałościami na skórze nie musi być wcale walką z wiatrakami. Rzeczywiście można się ich pozbyć, a przy tym opóźnić proces jej starzenia się. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne i skomplikowane, ani kosztowne. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Wągry na twarzy – jak je usunąć?

Wągry na twarzy są nie tylko defektem estetycznym, ale też przyczyną kompleksów, w końcu skóra z takimi zmianami nie tylko nie prezentuje się dobrze, ale i dodaje lat. Zwyczajnie wyglądamy na więcej lat niż mamy, a tego nikt z nas nie chce. Aby pozbyć się niedoskonałości nie musicie sięgać po medycynę estetyczną czy drogie zabiegi z zakresu kosmetologii. Wystarczy tylko maseczka z węglem aktywnym, która dogłębnie oczyszcza pory. Jak ją przygotować? To proste. Należy tylko rozgnieść tabletkę węgla aktywnego, następnie dodać do niej 2 łyżki żelatyny i 4 łyżki wrzątku. Całość mieszamy i nakładamy na wągry. Po 15 minutach maseczkę usuwamy. Gwarantujemy, że wraz z maseczką pozbędziecie się także wągrów. Oczywiście skórę trzeba potem nawilżyć. Koniecznie więc sięgnijcie po krem z dodatkiem olejków roślinnych. Możecie też wybrać krem z dodatkiem kwasu hialuronowego.

Jak pielęgnować skórę skłonną do niedoskonałości?

Skóra skłonna do niedoskonałości często produkuje dużą ilość sebum, które potem zatyka pory, co skutkuje stanem zapalnym. Jednocześnie nawet małe błędy pielęgnacyjnej mogą nasilać objawy. Jeżeli nie stosujecie filtrów ochronnych, to rośnie ryzyko raka skóry, ale też na jej powierzchni mogą pojawiać się przebarwienia. Jak więc powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna? Musi być dobrze zaplanowana, ale też regularna. Na początku dnia skórę trzeba oczyścić, stosując do tego celu płyn micelarny, który usuwa zanieczyszczenia i sebum. W następnym etapie stosujemy żel myjący z dodatkiem cynku wykazujący działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Żel zmyjcie letnią wodą. Teraz możemy już przejść do użycia toniku – koniecznie z ogórkiem. Ważną częścią codziennej rutyny jest stosowanie serum i kremu. Pamiętajcie, że serum nie zastąpi kremu, ani krem serum. Możemy Wam polecić serum z niacynamidem przeciw niedoskonałościom. Niacynamid oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum, wzmacnia warstwę hydrolipidową, a także ma działanie antybakteryjne. W serum powinny znaleźć się także kwasy owocowe takie jak AHA i BHA, które złuszczają martwy naskórek i chronią skórę przed niedoskonałościami. Po 20 minutach od nałożenia serum należy zaaplikować krem nawilżający z dodatkiem kwasu hialuronowego. Na uwagę zasługują również kosmetyki z ceramidami, które regenerują skórę, ale i nawilżają ją. Po całym dniu trzeba oczywiście zmyć makijaż, stosując płyn micelarny, a potem umyć skórę żelem z dodatkiem aloesu. Kropką nad „i” jest zastosowanie serum i kremu, tyle tylko, że z retinolem, który usuwa martwy naskórek.

Czy można wyciskać zmiany skórne?

Wciąż wiele osób wyciska zmiany skórne, sadząc, że dzięki temu szybciej pozbędą się pryszczy. Jednak prawda jest taka, że wyciskanie może być bardzo niebezpieczne. Oczywiście i u kosmetyczki można wykonać mechaniczne oczyszczanie skóry, jednak jeżeli będziecie to robić samodzielnie, to przez przypadek może dojść do nadkażenia skóry i powstania silnych stanów zapalnych. Nawet gdy krost ma ropny wysięk, to nie można wyciskać. Lepiej posmarować maścią cynkową czy świeżym aloesem. Wyciskanie krost i pryszczy może doprowadzić jeszcze do powstania bliznowców.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij